Bobovita - jakość zbóż fot. Materiały prasowe

Dlaczego tak ważna jest jakość zbóż w diecie niemowląt?

Właściwie skomponowany jadłospis jest bardzo ważny, aby maluch mógł prawidłowo się rozwijać i rosnąć. Jeśli niemowlę rozpoczęło już przygodę z poznawaniem nowych smaków, jednym z kluczowych elementów jego codziennego menu stają się produkty zbożowe.
Redaktorki Polki.pl / 18.02.2021 10:10
Bobovita - jakość zbóż fot. Materiały prasowe

Wybierając zboża dla najmłodszych warto pamiętać, że młody organizm jest delikatny i wciąż się rozwija, dlatego ma inne potrzeby niż organizm dorosłego. Jakie zboża będą odpowiednie dla malucha, który jest na etapie rozszerzania diety?

Zboża są ważne

Najlepiej dopasowanym pokarmem w pierwszym półroczu życia dla niemowlęcia jest mleko mamy. Wraz z upływem czasu wymagania żywieniowe malucha zmieniają się, dlatego należy rozpocząć rozszerzanie diety. Nowe produkty w menu dziecka pomagają uzupełniać jego zapotrzebowanie energetyczne, są także źródłem ważnych dla prawidłowego rozwoju składników odżywczych. Zboża to zaraz po warzywach i owocach jedne z pierwszych pokarmów uzupełniających jadłospis malucha. Są źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów, witamin, np. tych z grupy B, oraz składników mineralnych, takich jak magnez czy żelazo.

Jak wybierać zboża dobrej jakości

Stojąc przed wyborem zbóż dla małego dziecka, warto pamiętać, że nie każde są odpowiednie dla jego delikatnego i wciąż rozwijającego się organizmu. Niemowlę jest wyjątkowo wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych i nie jest jeszcze gotowe na zboża, które znajdują się w żywności dla dorosłych.

Właśnie dlatego z myślą o najmłodszych warto sięgać po produkty zbożowe stworzone specjalnie dla nich – ze wskazaniem wieku na opakowaniu (np. po 6. czy 8. miesiącu życia). Ich wartość odżywcza jest zgodna z wymaganiami prawa oraz dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci na różnych etapach rozwoju. Ponadto każda partia zbóż zawarta w takich produktach przechodzi nawet kilkaset testów jakości i bezpieczeństwa.

Źródła bezpiecznych i wartościowych zbóż

Przykładem delikatnych zbożowych posiłków o recepturach dopasowanych do potrzeb najmłodszych są kaszki przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci. Produkty te zawierają starannie wyselekcjonowane i różnorodne zboża, które pochodzą wyłącznie z kontrolowanych upraw – z rejonów o optymalnych warunkach klimatycznych, odpowiednim nasłonecznieniu czy temperaturze.

Kaszki przeznaczone dla najmłodszych dostępne są w wielu pysznych owocowych smakach, w wariantach mlecznych oraz bezmlecznych. Te mleczne stanowią odpowiednią i smaczną kompozycję mleka modyfikowanego, zbóż i owoców. Dzięki temu są dla niemowlęcia pełnowartościowym posiłkiem1, dostarczającym: węglowodany, białka, tłuszcze, a także witaminy i składniki mineralne, niezbędne dla prawidłowego rozwoju.

Najlepsze dla malucha

Przykładem produktów zbożowych w pełni dopasowanych do potrzeb niemowląt i małych dzieci są kaszki BoboVita PORCJA ZBÓŻ. To 0% dodatku cukru*, 0% konserwantów**, 0% barwników** i 0% wzmacniaczy smaku**. Są wartościowe i zawierają nawet 7 rodzajów różnorodnych zbóż. Dzięki temu są smakowitymi propozycjami, które pozwolą rodzicom rozszerzać jadłospis swojego dziecka w bezpieczny sposób.

Artykuł powstał z udziałem marki BoboVita.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

1Dotyczy produktu przygotowanego zgodnie z rekomendacją producenta, dodatek mleka i owoców w proszku w zależności od rodzaju kaszki.* Zawierają naturalnie występujące cukry, pochodzące ze zbóż, owoców i mleka.
** Zgodnie z przepisami prawa dla tej kategorii produktów.