Co zrobić, by kąpiel była dla dziecka przyjemnością?

Są dzieci, które w czasie kąpieli radośnie się chlapią i aż piszczą z radości, kiedy usłyszą, że czas na mycie, a gdy przychodzi pora na wyjście z wanny zaczynają marudzić. Niestety są także dzieci, które nie za bardzo lubią kąpiele i wszystkie rytuały z nią związane – starsze dzieci chowają się, a mniejsze płaczą w czasie mycia. Jak więc sprawić, by kąpiel była przyjemnością dla każdego maluszka?
/ 22.08.2013 09:19

Woda i kosmetyki

Niekiedy małe dzieci nie chcą się kąpać, bo temperatura wody jest dla nich nieodpowiednia. Pamiętaj, że woda powinna mieć temperaturę zbliżoną do temperatury ciała dziecka, czyli około 36,5 – 37 stopni. Jednakże jak się okazuje często dzieci wkładane do takiej wody marudzą. A wystarczy podnieść temperaturę wody o jeden stopień i często maluszki o wiele lepiej reagują na początek kąpieli. Dyskomfort maluchom może sprawiać także źle dobrany kosmetyk do mycia ciała i włosów. Należy szukać takich, które nawilżają skórę oraz nie powodują szczypania oczu – najlepiej produktów stworzonych z myślą o wrażliwej skórze dziecka.

Spraw, by kąpiel była dla dziecka przyjemnością

Dzieci niezależnie od wieku uwielbiają zabawę. A zabawa w wodzie to prawdziwa gratka dla każdego z nich. Aby urozmaicić codzienne kąpiele warto kupić kilka zabawek przeznaczonych specjalnie do zabawy w wodzie – wszelkiego rodzaju łódki, gumowe zwierzątka, jak chociażby nietracące na popularności kaczuszki do kąpieli, a także zabawki aktywizujące. Na rynku jest duży wybór tego rodzaju rzeczy, więc każdy rodzic wybierze coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

Polecamy: Sposób na kąpiel bez płaczu

Organizer na zabawki kąpielowe żabka Boon/ fot. materiały prasowe www.babymama.pl

Po kąpieli

Po takiej wodnej zabawie niejednokrotnie pozostaje dość spory bałagan – zabawki i kosmetyki, a także przybory toaletowe znajdują się w każdym miejscu łazienki. Aby zachować jak największy porządek warto zainwestować w organizer zabawek do kąpieli, taki jak na przykład organizer na zabawki kąpielowe żabka Boon. Pozwala on na utrzymanie porządku w zabawkach kąpielowych, a także posiada półeczkę na kosmetyki, które używamy w czasie mycia dziecka, a więc wszystko jest na swoim miejscu.

Organizer na zabawki kąpielowe żabka Boon dostępny jest w sklepie babymama.pl, cena 159 zł.

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Na co uważać podczas kąpieli malucha?