Chęć poczęcia po odchudzaniu

Witam serdecznie mam takie pytanie po dziecku 1 strasznie przytyłam miałam 120kg wagi. Teraz się odchudzałam ale jadłam tabletki odchudzające i schudłam do dziś na wagę 95kg.
/ 30.09.2016 09:19

Chęć poczęcia po odchudzaniu

Witam serdecznie mam takie pytanie po dziecku 1 strasznie przytyłam miałam 120kg wagi. Teraz się odchudzałam ale jadłam tabletki odchudzające i schudłam do dziś na wagę 95kg. Moje pytanie brzmi skoro do dziś brałam tabletki odchudzające czy zdrowe jest teraz zajście w ciążę? Bo właśnie myślimy o 2 maleństwie? Czy jednak lepiej odczekać jakiś okres czasu? Ponadto czy moja waga jednak nie jest za wielka na ciążę? Tak się obawiam. Bardzo chcemy 2 maleństwo ale nie wiem czy sama sobie tym wszystkim nie zaszkodzę??

Basia

Myślę, że warto zapoznać się z opinią ginekologa oraz dietetyka lub dietologa na ten temat. W przygotowaniu do ciąży bardzo ważne jest właściwe zdrowe odżywianie, którego sposób może ustalić dietetyk. Pewne substancje biologicznie aktywne (w tabletkach odchudzających), wchodząc w interakcje, mogą pozbawić organizm cennych składników odżywczych, prowadząc do zachwiania gospodarki wodno-elektrolitowej. Dlatego też przed planowanym zajściem w ciążę należałoby wykonać podstawowe badania laboratoryjne. Jeśli tabletki w swoim składzie zawierały substancje moczopędne (mniszek lekarski) lub substancje przeczyszczające (liść senesu, kora kruszyny) i były przyjmowane przez długi czas również mogły doprowadzić do niedoborów witamin oraz elektrolitów. W pani przypadku ważne SA wizyty (o których już wspomniałam) przed poczęciem. Dobrze będzie jeśli wcześniej zacznie pani łykać kwas foliowy. Co do obecnej pani wagi najlepiej wypowie się lekarz bowiem na podstawie pani wzrostu obliczy wskaźnik BMI i oceni czy jest zbyt wysoki czy w granicach normy. O zagrożeniach z powodu otyłości proszę przeczytać tutaj:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)