POLECAMY

Jakie są śniegowe atrakcje Karpacza?

Najwyższym pasmem Sudetów są Karkonosze - góry owiane wieloma mitami i legendami. Najbardziej znana legenda odnosi się do Ducha Gór - władcy Karkonoszy. Niemcy nazywali go Rübezahlem, Czesi Krkonoszem, a w Polsce był to Liczyrzepa. Jednak Karpacz ma także w ofercie wiele innych atrakcji - czas je poznać!
Jakie są śniegowe atrakcje Karpacza?

Karkonosze odwiedzane są co roku przez tysiące turystów - jedni znajdują tu ciszę i spokój oraz piękne krajobrazy, inni doskonałe warunki do aktywnego zimowego wypoczynku. Najważniejsze kurorty tego rejonu to Karpacz i Szklarska Poręba.

Trochę geografii - gdzie jest Karpacz

Karpacz położony na wysokości od 480 do 885 m n.p.m., u stóp Śnieżki (1602 m n.p.m.), w dolinie rzeki Łomnicy posiada wymarzone warunki do uprawiania sportów zimowych i wszelkich form rekreacji. Kilkanaście stoków narciarskich na terenie miasta oraz bliska lokalizacja hotelowa sprawia, że zarówno grupy zorganizowane jak i całe rodziny z dziećmi znajdą odpowiednie miejsce dla siebie.

Atrakcje zimowe Karpacza

Kompleksy narciarskie Śnieżka – Kopa, Karpatka – Panorama oraz Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa” zapewniają komfortowe warunki nawet dla najbardziej wymagających turystów. Oświetlone, systematycznie ratrakowane i w razie konieczności naśnieżane stoki są gwarantem rewelacyjnych warunków dla narciarzy i snowbordzistów. Do dyspozycji gości są liczne wyciągi orczykowe, dwie koleje linowe „Liczykrupa” i „Zbyszek” długie na 924 i 2230 metrów oraz doskonali instruktorzy narciarstwa i snowboardu, którzy w odpowiedni i przystępny sposób nauczą podstaw jazdy.

Na miejscu mieści się również szkółka narciarska, wypożyczalnia i przechowalnia nart, ski serwis, liczne punkty medyczne oraz gastronomiczne z miejscami postojowymi.

Polecamy: Jak wybrać buciki dla dziecka - galeria

A co dla najmłodszych ma Karpacz?

W Karpaczu nie zapominano o najmłodszych miłośnikach białego puchu. Kompleksy narciarskie dysponują małymi wyciągami Baby Lift, w pobliżu których znajdują się przedszkola narciarskie z bardzo łatwymi i łagodnymi trasami. Dla maluchów i ich rodziców centrum „Kolorowa” proponuje wspólną zabawę z Alpejskim Torem Bobslejowym Alpine-Coaster.

Całoroczna zjeżdżalnia, której konstrukcja uniemożliwia wypadnięcie wózków z szyn, na pewno całej rodzinie dostarczy odpowiednią dawkę adrenaliny. Maksymalną prędkość jaką może rozwinąć bobslej to 35 km/h! 

Czytaj także: Jak spędzić czas w górach

Zobacz stronę Eksperta: www.wakacjezdzieckiem.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
W Karpaczu jest wiele ciekawych rzeczy :) Według mnie to najlepsza miejscowość w Karkonoszach, ale warto jest zrobić sobie wycieczkę objazdową i zobaczyć je wszystkie. W zeszłym roku byłam z mężem i córką w Pensjonacie Daglezja. Polecam to miejsce jeżeli ktoś chce się zatrzymać całą rodziną. Bardzo ciepło, przytulnie i wygodnie.