POLECAMY

Z dzieckiem w kajaku

Wspólny wypoczynek nad wodą całych rodzin, razem z małymi dziećmi, staje się ostatnio dość popularny.
Z dzieckiem w kajaku

Nie tylko wakacje nad morzem, czy weekendowy wypad nad rzekę, ale i spływy kajakowe przyciągają fanów rodzinnego odpoczynku w upalne lipcowe i sierpniowe dni.

Czy można dziecko zabrać do kajaka

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju będzie to spływ – czy będziecie walczyć z rwącą górską rzeką, czy raczej wybieracie leniwe nizinne rzeki. Od temperamentu rzeki będzie zależał wiek dziecka, które zabierzecie ze sobą na pokład. Wiek dziecka, jego stosunek do wody i całej wyprawy – są to te kwestie, które musicie rozważyć zanim zabierzecie dziecko na spływ kajakowy. Przecież nie chcecie, żeby zamierzona niespodzianka stała się dla dziecka utrapieniem. Dziecko powinno być w wieku co najmniej trzech lat żeby mogło skorzystać z uroków kajakarstwa. Poza tym warto zastanowić się nad pozostałymi uczestnikami spływu – kto jest jego organizatorem i jakie działania podjął w celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom spływu. Jeśli razem z Wami w spływie uczestniczą Wasi znajomi lub przyjaciele warto ich także uczulić na kwestie bezpieczeństwa dziecka.

Kamizelka

Dzieci pływające w kajakach powinny być zabezpieczone przed utonięciem, w taki sposób, że w razie wywrócenia się kajaka i znalezienia się dziecka w wodzie powinny móc utrzymać się na jej powierzchni. Czy kamizelka może pomóc w takiej sytuacji?

Kamizelka ratunkowa przeznaczona jest zbiorników wody stałej – jezior. W przypadku wartkiego nurtu dziecko może wyślizgnąć się z kamizelki, jeśli nie będzie ona miała zabezpieczenia w kroku. Dla młodszych dzieci warto zaopatrzyć się w kamizelkę z kołnierzem.

Inne zagrożenia

Oprócz wody, która jest niebezpiecznym żywiołem, w czasie spływu dziecko musi być zabezpieczone przed innymi zagrożeniami.

Upał i promieniowanie słoneczne, deszcze, kleszcze, komary i inne owady, miejsce kajaku, głód, pragnienie i nuda.

Wszystkie te sytuacje sprawiają, że dziecko zamiast cieszyć się z wyprawy pragnie wrócić do domu. Co zatem trzeba zrobić?

Polecamy: Cele Twojej rodziny

Na upały proponuję przewiewne bawełniane ubranka i kremy z filtrami ochronnymi. W przypadku deszczu przyda się kurtka z kapturem lub dziecięcy parasol.

Walkę z owadami należy prowadzić sprawdzonymi środkami, a przed skutkami ukąszeń kleszczy można zabezpieczyć się szczepieniami. Dziecko w kajaku powinno znajdować się pośrodku kajaka, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo. Kajakiem polecanym do spływów rodzinnych jest kanadyjka turystyczna.
Nie zapominajcie o najbardziej potrzebnych sprawach, jak: zabranie ze sobą jedzenia i picia oraz zabawek dla dziecka. 

Czy także: Kawa dla kota?

Zabawki wcale nie muszą być wyszukane mogą to być np. malowanki, książeczki z obrazkami, papierowe statki, które będzie można puszczać na wodę w czasie spływu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)