Urodziny Karoliny - zabawa plastyczna dla dzieci

Ponieważ dzieci różnie rysują, jedne to lubią, a inne nie, dlatego daj dziecku wybór – albo będzie rysowało, albo przyklejało brakujące elementy. Zobacz, na czym polega ta zabawa plastyczna dla dziecka i wypróbuj, czy spodoba się maluchowi!
Urodziny Karoliny - zabawa plastyczna dla dzieci

Przygotuj nożyczki, gazety, ulotki. Wytnijcie razem z dzieckiem około 10 postaci: pan, pani, 4 dziewczynki, 4 chłopców. Wytnijcie lub narysujcie, a potem wytnijcie 12 talerzy i 13 kubków, tort, 7 świeczek, 10 krzeseł, 14 balonów, wazon, 7 kwiatów. Na dużej kartce narysuj stół, zaznacz podłogę – rysując dywan i ściany – na jednej niech będzie okno, na pozostałych obrazki. A teraz do dzieła. Ty czytasz, a dziecko rysuje lub przykleja.

Urodziny Karoliny - jak się bawić?

Karolina obchodzi dziś szóste urodziny. Mam upiekła dla niej tort i postawiła go na stole – ile powinno być na nim świeczek? (Dziecko rysuje lub przykleja, musi też umiejscowić tort.)

Zanim przyjdą goście Karolina przygotowuje pokój: przykleja na ścianach balony – cztery na prawej ścianie, cztery na lewej ścianie, po skończonej zabawie da każdemu z dzieci po balonie.
- Ile krzeseł muszę przynieść? – zastanawia się Karolina.

– Będzie 4 chłopców i trzy dziewczynki. (dziecko liczy ile potrzeba krzeseł, jeśli zapomni o krześle dla Karoliny, można dodać: - Tu siądą chłopcy, a tu dziewczynki, o zapomniałam o krześle dla siebie – śmieje się Karolina.)

Polecamy: Kłótnie z dzieckiem - jak je prowadzić

Teraz Karolina postawi na stole obok tortu wazon z 7 kwiatami. I ustawi talerze – Karolina przyniosła z kuchni 7 talerzy i 8 kubków – ustawia je na stole. (Pozwól dziecku zauważyć, że brakuje jednego talerza.) O zapomniałam jeszcze o jednym talerzu – mówi Karolina.

Słychać dzwonek do drzwi, Karolina patrzy na swój pokój – Wszystko gotowe na przyjście gości – i zadowolona biegnie otworzyć drzwi. Przyszła Kasia, Ania i Paweł. Każdy zajął swoje miejsce. Za chwilę znów zadzwonił dzwonek – przyszedł

Michał i Filip, a za nimi biegł zdyszany Tomek – Już myślałem, że się spóźnię – powiedział i złożył Karolinie życzenia. Wszystkie dzieci siedzą przy stole. Zostało … (pozwól, żeby dziecko to zauważyło) jedno wolne miejsce. W tej chwili do pokoju weszli rodzice Karoliny i powiedzieli, że Iza się rozchorowała i nie mogła przyjść, ale chciała, żeby złożyć życzenia Karolinie.

Teraz kiedy wszystko jest już przyklejone, możesz zapytać dziecko: Ile dzieci przyszło na urodziny, ile świeczek jest na torcie i dlaczego, czy pamięta imiona dzieci, czy wystarczy balonów dla każdego dziecka, dlaczego nie przyszła Iza?

Poza tym dziecko samo w czasie słuchania musi przeanalizować wiele sytuacji, by poprawnie wykonać zadanie.

Życzę udanej zabawy, z pewnością powstanie piękny rysunek.

Zobacz także: Torty urodzinowe dla dzieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)