POLECAMY

10 rad, jak zorganizować karnawałowy kinderbal

Zorganizuj w domu wspaniałe karnawałowe przyjęcie dla dzieci. Podpowiadamy, jak to zrobić!
10 rad, jak zorganizować karnawałowy kinderbal fot. Fotolia

1. Wybierzcie odpowiedni kostium

Po pierwsze pamiętaj, że musi być wygodny i powinien przede wszystkim podobać się dziecku, a nie wam. Jeśli co roku córka upiera się przy stroju księżniczki, pokaż jej inne opcje. Może wróżka lub cyganka w długiej suni przemówi jej do zmiany kostiumowego repertuaru?

2. Nie wydawaj mnóstwa pieniędzy

Dzieci tak naprawdę przebierają się raz do roku, a ich pomysły zmieniają się jak w kalejdoskopie. Pamiętaj, że kostiumu wcale nie musisz kupować - lepiej skorzystać z takich, które można wypożyczyć za niewielkie pieniądze.

3. Przygotuj zaproszenia

Nawet nie wiesz, ile frajdy sprawisz dziecku, które będzie mogło rozdać najbliższym kolegom i koleżankom zaproszenia na karnawałowy bal. Do tego na pewno unikniecie sytuacji, w której rodzice innych dzieci będą dzwonić dopytując o godzinę. Na zaproszeniu powinien znaleźć się adres, godzina na którą zapraszacie oraz numer waszego telefonu.

4. Zadbaj o miejsce do zabawy

To przecież najważniejsze, o czym musisz pamiętać! Dzieci, które nie mają miejsca do zabawy zaczynają rozpraszać się po całym domu. A dzięki wyznaczeniu takiego obszaru wszystkich będziesz mieć na oku.

5. Udekoruj mieszkanie

Baloniki, serpentyny i rysunki, które wcześniej może przygotować twój smyk. Tak przystrojone mieszkanie zyska odpowiedni do zabawy klimat i wprawi wszystkich w dobry nastrój.

6. Zadbaj o bezpieczeństwo

Zamiast serwować pyszne potrawy na ulubionej, porcelanowej zastawie, lepiej postaw na papierowe talerzyki. Sama wiesz, że dzieci bywają niezdarne. Więc po co się dodatkowo denerwować, a co gorsza narażać dzieci na okaleczenie?

7. Poczęstunek dla rodziców

Przygotuj dla nich niewielki poczęstunek i poznaj ich ze sobą. Niech również skorzystają z przemiłej, karnawałowej atmosfery!

8. Uwiecznij chwile na zdjęciach!

Aparat fotograficzny to pozycja obowiązkowa podczas kinderbalu. Już za kilka lat wspólnie będziecie wspominać chwile, gdy smyk po raz pierwszy odgrywał rolę gospodarza na imprezie ze swoimi rówieśnikami.

9. Przygotuj zimne przekąski...

Choć karnawał odbywa się zimą, możesz dzieciom podać po kulce lodów z bitą śmietaną. Będą wniebowzięte! Poza standardowymi lodowymi przysmakami sprawdzi się również popcorn i czekoladowe fondue. Do moczenia w czekoladzie możesz zaserwować kawałki świeżych owoców.

10. ... i przekąski na ciepło!

Na pierwszym miejscu znajdzie się pizza, grzanki z serem żółtym i szyneczką oraz niezwykle smaczna (ale i zdrowa!) gorąca kukurydza! A na deser pieczone jabłka z cynamonem lub gruszki z konfiturami. Mniam!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)