Prezent dla dziewczynki na Dzień Kobiet 2021 - 15 propozycji

Jeśli szukasz prezentu dla dziewczynki na Dzień Kobiet, nie musisz wcale poprzestawać na tradycyjnym kwiatku lub czekoladkach. Zdecyduj się na biżuterię, książkę lub zabawkę - młoda dama będzie zachwycona!
Weronika Kwaśniak / 16.02.2021 07:13

W redakcji Polki.pl uważamy, że Dzień Kobiet wcale nie jest tylko świętem samych dorosłych pań - to także święto dziewczynek, nawet tych najmłodszych. Również one zasługują w tym dniu na docenienie, życzenia i choćby symboliczny prezent. Jeśli nie chcesz, aby prezent dla dziewczynki na Dzień Kobiet był sztampowym kwiatkiem czy pudełkiem czekoladek, zapraszamy do naszej galerii. Zebrałyśmy w niej propozycje upominków, które ucieszą każdą młodą damę.

Biżuteria jako prezent dla dziewczynki

Nie ma się co oszukiwać - wszystkie lubimy błyskotki i to niezależnie od tego, czy mamy 2 latka, czy może 72 ;-) Kilkulatka ucieszy się z kolczyków w kształcie jednorożców, zwierzątek, gwiazdek czy serduszek. Radość sprawią jej jednak nawet... najzwyklejsze spinki. Dla większości małych dziewczynek, kolorowe spineczki są niczym najcenniejsza biżuteria.

Gra planszowa jako prezent na Dzień Kobiet

A może gra planszowa? Idealną planszówkę można dobrać dla dziewczynki w każdym przedziale wiekowym. W najprostsze gry mogą grać nawet maluchy, które jeszcze nie mają 2 lat - zerknij tutaj na serię Akademia Mądrego Dziecka lub Czu Czu. Dla przedszkolaków jest na rynku jeszcze więcej propozycji - np. Pędzące żółwie lub Nakarm chomiczka. Jeśli w grę wchodzi prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynki w wieku szkolnym lub nastolatki, możesz zdecydować się na Rummikub, Dobble, Scrabble lub Monopoly.

Książka jako prezent dla dziewczynki na Dzień Kobiet

Książki dla dzieci to temat-rzeka, o którym można pisać w nieskończoność. Najważniejszy jest tutaj przedział wiekowy - najmłodsza czytelniczka ucieszy się z pozycji z serii Jadzia Pętelka, Miś Pracuś, Kicia Kocia, Akademia Mądrego Dziecka lub Pucio. Nieco starsza, z pewnością zakocha się w Krowie Matyldzie, Zuzi z serii Mądra Mysz, uroczym żółwiu Franklinie lub Basi, bohaterce książek Zofii Staneckiej. Dziewczynka w wieku szkolnym polubi Emi z Tajnego Klubu Superdziewczyn, Hanię Humorek albo serię Zaopiekuj się mną. Z kolei nastolatce warto sprezentować któryś z klasyków Małgorzaty Musierowicz czy Lucy Maud Montgomery.

Zabawka dla małej kobietki

Cóż, to zawsze dobra opcja. Lalka Barbie, przytulanka, zestaw ciastoliny czy puzzle, na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę. W tym ostatnim przypadku, pamiętaj aby ilość elementów układanki, dopasować do wieku obdarowywanej. Zestawy składające się z kilku obrazków o różnym stopniu trudności, są wtedy bardzo dobrym wyborem. 

Prezent dla dziewczynki do 10 zł

Jeśli chcesz, aby upominek na Dzień Kobiet był naprawdę symboliczny, spieszymy z pomocą. Dobrym wyborem będzie książeczka z zadaniami i naklejkami, zestaw brokatowych pisaków, duża plastelina, zabawny breloczek albo po raz kolejny - zestaw spinek.

Zobacz więcej na temat Dnia Kobiet:
Laurka na Dzień Kobiet
Piosenki na Dzień Kobiet
Prezenty na Dzień Kobiet