POLECAMY

Pożegnanie z pieluchą

Jak sprawić, by dwulatek zaczął korzystać z nocnika? Przeczytaj nasze rady.
Pożegnanie z pieluchą
Na początek postaw nocnik w łazience i pozwól malcowi się nim bawić – oglądać go, wkładać do niego zabawki itp. To pozwoli szkrabowi oswoić się z nowym przedmiotem i uznać go za swoją własność.

Po tygodniu lub dwóch zacznij pokazywać, do czego nocnik naprawdę służy. Aby dziecko zbytnio się nie zestresowało, najpierw sadzaj je na nocniku w majtkach, a zdejmuj je dopiero po kolejnym tygodniu. Tłumacz przy tym malcowi, że jak zechce, to właśnie tutaj, a nie do pieluszki, może zrobić siusiu i kupkę.

Na krótki czas zacznij zdejmować szkrabowi pieluszkę. Pozwól, by biegał po domu z gołą pupą. Taką swobodę dawaj dziecku zwłaszcza w tych porach dnia, gdy zwykle się załatwia. Nie nakazuj jednak, by właśnie wtedy koniecznie siadało na nocnik. Po prostu co jakiś czas przypominaj, że gdy tylko zechce, zawsze może to zrobić.

Za każdym razem, gdy szkrab usiądzie na nocniku (choćby tylko kilka sekund), okazuj zadowolenie. Pochwał, braw i buziaków nie żałuj zwłaszcza wtedy, gdy wizyta malca w łazience zostanie uwieńczona sukcesem. To ważne, dziecko bowiem dużo łatwiej się uczy, gdy widzi, że jego starania są doceniane.

Uzbrój się w cierpliwość. Niektóre dzieci przestają moczyć majtki dopiero po trzecich urodzinach.

Masz podobny problem? Zajrzyj na nasze forum! Kliknij tutaj

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)