Pomysł na prezent gwiazdkowy dla dziecka – gry komputerowe

Nie da się ukryć, że gry komputerowe to bardzo popularny i atrakcyjny prezent gwiazdkowy dla dziecka. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup gry dla naszej pociechy powinniśmy sprawdzić czy jest dla niej odpowiednia. W szerokiej ofercie gier komputerowych możemy znaleźć gry, które nie tylko będą wspaniała rozrywką ale i także takie, które rozwiną w dziecku nową pasję, nauczą rywalizacji lub zmuszą do rozwiązania łamigłówek. Jeśli nadal nie jesteś przekonany czy gra komputerowa to trafiony prezent gwiazdkowy dla dziecka zobacz nasze propozycje!
/ 13.12.2012 10:35

Wonderbook: Księga Czarów

"Wonderbook: Księga Czarów" to pierwszy tytuł przeznaczony na nowe urządzenie peryferyjne współpracujące z systemem PlayStation 3 – Wonderbook. Dzięki magicznej księdze każdy może zanurzyć się w świat czarów i opanować ulubione zaklęcia znane z serii Harry Potter.

Wonderbook to niewyczerpane źródło historii, które rozwija wyobraźnię dziecka. Za sprawą tego urządzenia, wyglądającego jak prawdziwa książka, można poznać tysiące nowych opowieści, a także przeżyć wspaniałe przygody wraz z ich bohaterami.

Polecamy: Pomysł na prezent gwiazdkowy dla dziecka - zabawki drewniane

Dance Star Impreza na PlayStation Move

Idealny prezent dla wielbicieli tańca i dobrej zabawy! Taneczno-imprezowa gra na PlayStation Move - „DanceStar IMPREZA” .

Gra nie tylko uatrakcyjni rodzinne wieczory, ale również pozwoli udoskonalić swoje taneczne umiejętności. Gra umożliwia zabawę z wykorzystaniem układów tanecznych o różnych stopniach trudności przy hitach znanych artystów. Katalog muzyczny gry  zawiera 40 największych hitów z historii światowej muzyki i 160 różnych kombinacji choreograficznych.

„DanceStar IMPREZA” to gra, w której można nie tylko tańczyć, ale również śpiewać. Gra adresowana jest do każdej grupy wiekowej. Przy tej grze dobrze będą się bawić zarówno najmłodsi, młodzież jak i całe rodziny.

„DanceStar IMPREZA” to gra aktywująca wielu graczy. Ten sam układ taneczny można tańczyć w duecie, a nawet w dwóch dwuosobowych drużynach. Dzięki funkcji „bitwa” rozegrać można taneczne pojedynki, a w trybie „partnerzy” wspólnie pracować na dobry wynik pary. Przy wykorzystaniu mikrofonów SingStar można także rejestrować i oceniać wokal.

Polecamy: Gry ruchowe dla dzieci - czyli jak zachęcić dziecko do ruchu?

Little Big Planet

"Little Big Planet" to ulubiona platformówka z uroczą szmacianką w roli głównej. Sackboy zabierze twoje dziecko na przygodę, którą tworzy jego własna wyobraźnia!

Z tą grą najmłodsi gracze mają szansę przeżyć niecodzienne przygody i poznać barwne postacie.

Polecamy: Jak spędzać z dzieckiem czas przed komputerem?

Bystry Jak…

"Bystry Jak… "to nowa społecznościowa gra logiczna na PlayStation Vita (PS Vita). To rewolucja w dziedzinie ćwiczenia umysłu. Dzięki grze gracze mogą sprawdzić poziom swojej inteligencji.

Gra  wystawi na próbę umysł twojego dziecka w 20 unikalnych, wciągających, dotykowych i interaktywnych łamigłówkach. Umożliwią one sprawdzenie umiejętności arytmetycznych, logicznych, językowych oraz zmysłu obserwacji. Wyniki zdobyte w poszczególnych dziedzinach posłużą do obliczenia całkowitej Mocy Umysłu. Im więcej gra twoje dziecko, tym większe ma szanse na pobicie rekordu i odblokowanie nowych łamigłówek.

"Gra Bystry jak… "nie tylko stymuluje intelektualnie, ale również pozwala na interakcję z innymi ludźmi. Gra daje możliwość porównywania swoich wyników i efektów dzięki statystykom on-line. Zmierzyć się można ze swoimi znajomymi z Facebooka lub ludźmi z całego świata, poznanymi dzięki funkcji „near”. Element rywalizacji skutecznie motywuje do intensywnych ćwiczeń umysłowych czy odkrywania wyzwań udostępnionych przez innych ludzi.

Sport Champions 2

"Sports Champions 2" jest kontynuacją bestsellerowego tytułu obsługującego PlayStation Move z zupełnie nowymi dyscyplinami. Korzystając z jednego lub dwóch kontrolerów ruchu, twoje dziecko ma możliwość rywalizowania z przyjaciółmi lub rodziną w  personalizowanych turniejach, w takich dyscyplinach jak: golf, kręgle, narciarstwo, łucznictwo i tenis.

"Sports Champions" 2 to rodzinna rozrywka i przyjazna rywalizacja dla każdego!

Źródło: Materiały prasowe magnifiCo/ (dr)

Zobacz także: Jak gry komputerowe wpływają na dzieci?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10.12.2017 16:55
Moja córcia chce dodatek do the sims4 o psach i kotach ;) Jak byłyśmy w media expert to wprost nie mogła oderwać się od tej gry ;) Nie mogę doczekać się jej miny gdy zobaczy tę grę pod choinką ;)
/16.12.2012 02:15
Wonderbook chyba w tym roku wygrywa! :) Bardzo fajna gra, ktora z czystym sumieniem mozna polecić dzieciakom z podstawówki. :) dobry prezent na gwiazdkę