28 nowości książkowych dla dzieci, które mają premierę w październiku 2022

Jesień złoci się nie tylko pięknymi liśćmi na drzewach, ale również cudnymi nowościami wydawniczymi. Było bardzo trudnym zadaniem ograniczyć ich ilość w moim przeglądzie, dlatego wybrałam aż 28. Możecie jednak mieć pewność, że wszystkie pozycje z listy to absolutne perełki, idealne na jesienne wieczory.
Weronika Kwaśniak / 15.10.2022 05:08

W tym miesiącu wiele osób rozpoczyna już nieśmiałe poszukiwania pierwszych prezentów świątecznych. Październikowy przegląd nowości wydawniczych dla dzieci może być więc dobrą okazją nie tylko do zapoznania się z aktualną ofertą, ale też zrobienia pierwszych zamówień przed Bożym Narodzeniem. Na liście nie uwzględniłam jednak typowo świątecznych premier książkowych - jest ich tak dużo, że na pewno poświęcę im osobną publikację.

Nowości październikowe dla maluszków

Najbardziej wymagającą grupą są najmłodsi czytelnicy. Książka musi być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale przede wszystkim... niezniszczalna! Pozycje z tej kategorii zdecydowanie spełniają ten warunek.

Polecamy szczególnie najnowszą część serii przygód Misia Pracusia pt. "Zabawy na wsi". Tym razem uroczy miś odwiedzi wieś, standardowo przeżywając tam bardzo ciekawe perypetie. Maluszki uwielbiają też Kicię Kocię i Nunusia - w październiku premiera zimowej części z okienkami! Seria Akademia Mądrego Dziecka to w tym miesiącu aż 3 nowości z serii Wieczorynka: razem z dzieckiem ułóż do snu liska, jednorożca i owieczkę. Towarzyszyć wam w tym będzie blask prawdziwych światełek. Julka i Janek to seria, która pomaga oswoić dziecięce strachy i lęki - w październiku część o potworach czających się pod łóżkiem i o... strupkach!

Nowości dla przedszkolaków na październik

W tym miesiącu Kicia Kocia skrywa się nie tylko w okienkach - rezolutna kotka odwiedzi również aptekę! Seria o Basi wzbogaci się aż o 2 nowe pozycje: pojedynczą historię "Basia i skarby", a także "Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód". Dla tej grupy wiekowej bardzo polecam także dźwiękowe nowości od wydawnictwa Harper Kids: "Mały smok i emocji tłok", "Kołyszemy do snu" oraz "Poznajemy balet".

Nowości dla dzieci w wieku szkolnym

Starszaki to bardzo różnorodna grupa - niektórzy już potrafią samodzielnie czytać, inni nadal oczekują czytania przez rodziców. Dla tych pierwszych polecam w tym miesiącu np. nowości z serii Młodzi Przyrodnicy: "Pająki" i "W górach". Dla tych drugich (oraz dla tych, którzy w nauce czytania są już bardzo zaawansowani i nie mają problemu z drobnym drukiem) idealne będą nowości od wydawnictwa Zielona Sowa: "Szkoła Trzęsiportków. Gadająca owieczka", "Kucyk z leśnej polany", a także "Jaga i Stalowy Chochoł".

Czytaj także:
14 tytułów, które przygotują dziecko na pojawienie się rodzeństwa
8 książek dla dzieci na temat śmierci i przemijania

Redakcja poleca

REKLAMA