Muzykalne dziecko

dziecko, kobieta, muzyka
Twój przedszkolak chętnie słucha muzyki, śpiewa bez fałszowania, a nawet sam wymyśla różne proste melodyjki? Niewykluczone, że dziecko jest uzdolnione muzycznie. Oto wskazówki, które pomogą ci rozwinąć drzemiący w nim talent.
/ 22.07.2009 10:26
dziecko, kobieta, muzyka

Puszczaj w domu nagrania dziecięcych piosenek oraz utworów klasycznych,
np. Antoniego Vivaldiego czy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wybieraj po prostu te kompozycje (lub ich fragmenty), które dziecku najbardziej się podobają.

Dużo razem śpiewajcie. Dla uatrakcyjnienia swoich występów możecie akompaniować sobie grą na cymbałkach czy nawet za pomocą pokrywek i łyżek.

Często rozmawiaj z dzieckiem o muzyce.
Kiedy słuchacie jakiegoś utworu, spytaj go np., jaki to instrument gra. Możesz też podpowiadać, z czym kojarzą ci się różne dźwięki – np. ze śpiewem ptaków czy z szumem wiatru.

Jeśli tylko jest po temu sposobność
, zabieraj malca na spektakle muzyczne czy baletowe dla dzieci. Takie przedstawienia, jak „Dziadek do orzechów” czy „Śpiąca królewna”, mogą zainteresować już pięciolatka.

Zapisz dziecko do osiedlowego kółka muzycznego.
A gdy maluch zapragnie uczyć się na czymś grać, uwzględnij życzenie. Nim jednak wydasz pieniądze na konkretny instrument, na wszelki wypadek spytaj nauczyciela muzyki, czy to na pewno dobry wybór.

Nie czuj się rozczarowana,
gdy w dalszych latach życia dziecko zmieni swoją pasję na inną. Tak też bywa.

Kiedy najlepiej rozpocząć muzyczną edukację dziecka? Podyskutuj na forum polki.pl