Książki świąteczne dla dzieci 2020 - 12 najlepszych propozycji, które przywołają magię świąt

książki świąteczne dla dzieci fot. Adobe Stock
Oto przegląd książek świątecznych dla dzieci 2020 - każda propozycja pomoże tobie i twojemu dziecku wejść w bożonarodzeniowy nastrój. Basia i Boże Narodzenie, Jadzia Pętelka piecze pierniki, Goście na Boże Narodzenie, Wesoły Ryjek i zima - to tylko niektóre tytuły z naszej listy.
Weronika Kwaśniak / 12.10.2020 12:33
książki świąteczne dla dzieci fot. Adobe Stock

Na ten magiczny czas w roku czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Trzeba jednak przyznać, że z roku na rok coraz trudniej stworzyć prawdziwie świąteczny nastrój. W końcu śniegu prędzej można się spodziewać na Wielkanoc, niż na Boże Narodzenie... A bożonarodzeniowe reklamy atakują nas na każdym kroku, zabijając prawdziwą istotę świąt. Jako rodzice musimy zadbać o to, żeby nasze dzieci czuły niepowtarzalny klimat, podobnie jak my w dzieciństwie. Chociaż nie wyczarujemy śniegu ani mrozu, na pewno pomocne okażą się książki świąteczne dla dzieci.

Dzięki nim, bożonarodzeniową aurę można poczuć nawet wtedy, gdy temperatura za oknem oscyluje w granicach 10 stopni na plusie. Przyznam się bez bicia - ja pierwsze egzemplarze dla córki kupiłam już w sierpniu, chociaż w szafce grzecznie poczekają do listopada, kiedy oficjalnie można rozpocząć przedświąteczne odliczanie. Nie jestem tutaj wyjątkiem, bo na najpopularniejszej facebookowej grupie, związanej z książkami dla dzieci, we wrześniu pytania o książki świąteczne dla dzieci, pojawiają się już masowo.

Przedstawiam 12 najciekawszych propozycji książek świątecznych dla dzieci 2020 - oczywiście z uwzględnieniem różnych grup wiekowych.

Spis treści:

 1. Matyldo, niedługo Święta!
 2. Basia i Boże Narodzenie
 3. Jadzia Pętelka piecze pierniczki
 4. Hurra, są święta!
 5. Goście na Boże Narodzenie
 6. Gwiazdka, nie przeszkadzać!
 7. Wesoły Ryjek i zima
 8. ŚwiĄty Mikołaj
 9. Elf do zadań specjalnych
 10. 24 opowieści w oczekiwaniu na Boże Narodzenie
 11. Grudniowy gość
 12. Niezbędnik świąteczny

Alexander Steffensmeier - Matyldo, niedługo Święta! 

Uroczej krowy Matyldy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazała się już cała seria przygód niezdarnej krowy, która ciągle wpada w tarapaty. Tym razem Matylda przygotowuje się do świętowania Bożego Narodzenia. Gospodyni ma dla niej specjalny kalendarz adwentowy. A nasza bohaterka najbardziej nie może doczekać się... jazdy na sankach!

matyldo niedługo święta

Zofia Stanecka, Marianna Oklejak - Basia i Boże Narodzenie

Na książkowych grupach od dawna pojawiały się pytania o dodruk świątecznej Basi. To kolejna seria, którą powinni znać wszyscy! Basia od lat jest przyjaciółką wszystkich przedszkolaków. W tej części mama Basi łamie sobie rękę tuż przed świętami. Wszystko wygląda inaczej niż zwykle - bez pomocy mamy Boże Narodzenie nie ma prawa się udać. A jednak się udaje.

basia i boże narodzenie

Barbara Supeł, Jadzia Pętelka piecze pierniki

Jadzia Pętelka to kolejna kultowa, dziecięca bohaterka. Tym razem wspólnie z Jadzią czytelnicy przygotowują pierniczki i mogą przekonać się, że małe ciasteczka mogą spowodować naprawdę duuuży bałagan... To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier świątecznych książek dla dzieci 2020.

jadzia pętelka piecze pierniki

Ulf Nilsson, Emma AdBage - Hurra, są święta!

Prosiak Rufus ucieka z transportu do rzeźni. Spotyka bezdomną kotkę. Razem postanawiają zamieszkać w opuszczonym domu. Już wkrótce ich nietypowa rodzina bardzo się powiększy... Te święta będą dla nich absolutnie wyjątkowe.

hurra są święta

Sven Nordqvist - Goście na Boże Narodzenie

Staruszek Pettson i jego kot Findus raczej nie spędzą wesoło świąt. Pettson łamie nogę, więc nie dla nich pyszne potrawy i prezenty... Z pomocą przychodzą niezawodni sąsiedzi, udowadniając że prawdziwa magia Bożego Narodzenia skrywa się w naszych sercach.

goście na boże narodzenie

Barbara Supeł - Gwiazdka, nie przeszkadzać!

Świąteczna nowość 2020 - planowana premiera to 13 listopada. Już dopisałam ją do tegorocznych planów zakupowych. Wszystkie książki Barbary Supeł to murowane hity, więc tym razem na pewno nie będzie inaczej. Jak można przeczytać w notce wydawniczej, życzliwa myszka obserwuje przygotowania do świąt Anielki i Bogusia. Boi się jednak, że Mikołaj uzna ich za niegrzecznych, więc postanawia po cichu poprawiać ich pomyłki...

gwiazdka nie przeszkadzać

Wojciech Widłak - Wesoły Ryjek i zima

Ryjek lubi zimę. Oczywiście, bardzo ważny jest śnieg i wszelkie zimowe zabawy. Ale tak naprawdę najważniejsze są święta i wszystko to, co z nimi związane. Książka to czwarty w serii zbiór opowiadań o Wesołym Ryjku.

wesoły ryjek i zima

Agnieszka Tyszka - ŚwiĄty Mikołaj

Hania spotyka świĄtego Mikołaja - czy okaże się on prawdziwym św. Mikołajem? Pełna ciepła i humoru opowieść o przygotowaniach do świąt. Opowieść jest częścią serii Czytam sobie, która ma wspierać dzieci w nauce czytania.

świąty mikołaj

Katarzyna Wierzbicka - Elf do zadań specjalnych

24 opowiadania na każdy dzień Adwentu. Kolejna świąteczna książka dla dzieci, która ma premierę w 2020 roku. W wiosce trwają intensywne przygotowania do świąt. Czy Elf Wiercipiętek spełni wszystkie marzenia najmłodszych?

elf do zadań specjalnych

Olivier Dupin - 24 opowieści w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

Kolejny zbiór historyjek do czytania w każdy grudniowy dzień. Wydawca dedykuje je dzieciom między 3 a 6 rokiem życia. Pięknie ilustrowany zbiór świetnie wprowadzi w świąteczny nastrój.

24 opowieści w oczekiwaniu na boże narodzenie

Siri Spont, Alexander Jansson - Grudniowy gość

Do mieszkania Marty, jej brata i rodziców, wprowadza się Yufus - kuzyn dziewczynki. Marta nie jest z tego zadowolona. Pewnego dnia jednak, chłopiec zdradza jej wielką tajemnicę... Ta nastrojowa książka świąteczna dla dzieci, ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki.

grudniowy gość

Anna Paszkiewicz - Niezbędnik świąteczny

Tegoroczna nowość od wydawnictwa Wilga. Ten niezbędnik to kalendarz adwentowy dla dzieci - w każdym dniu, oprócz krótkiego opowiadania świątecznego, znajduje się część informacyjna, a także konkretne zadanie do wykonania. Świetnie wprowadza w gwiazdkową atmosferę.

niezbędnik świąteczny

 

Zobacz więcej świątecznych inspiracji:
Ubieranie choinki krok po kroku
Zadania do kalendarza adwentowego
Co włożyć do kalendarza adwentowego?
Najlepsze filmy świąteczne - ranking

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA