Urocze kolorowanki na tłusty czwartek z pączkami i nie tylko

pączek kolorowanka fot. Adobe Stock, Africa Studio
Tłusty czwartek to nie tylko dzień słodkiego obżarstwa, ale także okazja do świetnej zabawy z maluchami. Najlepszym sposobem jest przygotowanie słodkich kolorowanek, które maluch będzie mógł dowolnie pomalować albo skorzystać z gotowego wzoru. Taką kolorowankę możesz pobrać lub przygotować samodzielnie. Jak narysować pączka?
/ 13.01.2023 05:39
pączek kolorowanka fot. Adobe Stock, Africa Studio

Jak narysować pączka i przygotować ciekawe kolorowanki na tłusty czwartek? Wzór pączka jest bardzo prosty - wystarczy narysować elipsę, a następnie dodać nieregularny lukier albo dowolne dodatki. Możesz także narysować pączka z dziurką, którego ozdobisz podłużnymi "robaczkami" - to będzie kolorowa posypka. Jeśli nie czujesz się na siłach, zawsze możesz pobrać gotowe wzory.

Spis treści:

  1. Pączek: prosta kolorowanka
  2. Duże kolorowanki na tłusty czwartek
  3. Kolorowanki na tłusty czwartek ze wzorem

Pączek: prosta kolorowanka

Jeśli szukasz czegoś minimalistycznego, a jednocześnie ładnego, podaruj dziecku niewielką kolorowankę. Pomalowana będzie dobrze prezentować się na ścianie czy lodówce - wiadomo, że dzieci uwielbiają, kiedy ich dzieła wiszą w widocznym miejscu.

Proste kolorowanki mogą zawierać samego pączka lub dodatkowo kilka elementów, takich jak trzymająca go ręka czy woreczek z cukierni. Najczęściej nie mają wielu drobnych szczegółów, które wymagają dużej precyzji podczas kolorowania.

jak narysować pączka

fot. Pączek: kolorowanka/Adobe Stock, Ирина Яшкирева

Duże kolorowanki na tłusty czwartek

Piękne kolorowanki są także dostępne w dużej, rozbudowanej wersji. Większe wzory świetnie sprawdzą się dla starszych dzieci, ale maluchy także znajdą tu mnóstwo frajdy. Możesz także pomóc, kolorując z dzieckiem bardziej szczegółowe elementy.

Kolorowanki z motywem pączka nie muszą dotyczyć samego tłustego czwartku, ale także samego w sobie słodkiego obżarstwa. Popularne są także motywy zwierzątek czy przekąsek, takich jak ciastka, gofry, lody oraz kawa z bitą śmietaną.

kolorowanki na tłusty czwartek

fot. Duże kolorowanki na tłusty czwartek/Adobe Stock, Betswork

Kolorowanki na tłusty czwartek ze wzorem

Czasem dzieci wolą, jeśli do kolorowanki dołączony jest gotowy wzór, który sugeruje, w jaki sposób pomalować dane kształty. Jest to dodatkowo świetny sposób na to, aby wspólnie z maluchem ćwiczyć znajomość kolorów.

Takie wzory mogą być proste lub rozbudowane, mieć pokolorowane lub białe tło. Możliwości jest bardzo dużo. Najlepiej jest pobrać kilka różnych wzorów, aby maluch miał z czego wybierać. Gotowy, pokolorowany wzór powinien być na tyle duży, aby łatwo było można sprawdzić, jaki kolor jest wykorzystany nawet w bardzo drobnych, szczegółowych elementach.

kolorowanki pączki

fot. Kolorowanki pączki/Adobe Stock, Alexander Pokusay, Alice Vacca

Czytaj także:
Wiosenne kolorowanki do druku
Kolorowanka na walentynki
Kolorowanki z motywem kosmosu

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA