Oryginalne kolorowanki karnawałowe dla dzieci i dorosłych: do druku

kolorowanki karnawałowe fot. Adobe Stock, Asman
Karnawałowe kolorowanki zawierają przede wszystkim takie kształty jak maski, czapki i wielobarwne kostiumy. Możesz wydrukować je i malować razem z maluchami. Wybierz proste wzory dla bardzo małych dzieci lub nieco bardziej skomplikowane - dla starszaków lub dla siebie. Oto gotowe kolorowanki karnawałowe.
/ 20.01.2023 05:12
kolorowanki karnawałowe fot. Adobe Stock, Asman

Pobierz te szablony i przygotuj maluchowi idealne kolorowanki karnawałowe z motywem maski lub oryginalnych ornamentów. Możesz także zaangażować się do wspólnego kolorowania i stworzyć z dziećmi piękne obrazki, idealne na karnawał.

Spis treści:

  1. Proste kolorowanki karnawałowe
  2. Kolorowanki karnawałowe z motywem maski
  3. Kolorowanki karnawałowe z ornamentami
  4. Kolorowanki karnawałowe do samodzielnego uzupełnienia

Proste kolorowanki karnawałowe

Kolorowanki z prostym wzorem będą idealne dla bardzo małych dzieci, a także tych, które chcą uczyć się dokładnego kolorowania, bez wyjeżdżania za linię. Akcenty karnawałowe, które powinny się znaleźć na takim wzorze, to przede wszystkim maska, biżuteria i ciekawe kostiumy, które warto pomalować na wiele szalonych kolorów.

Jeśli masz talent do rysowania, wzory prostych kolorowanek możesz także przygotować samodzielnie. Możesz narysować markerem prostą maskę lub postaci w przebraniach.

proste kolorowanki karnawałowe

fot. Proste kolorowanki karnawałowe/Adobe Stock, abbydesign

Kolorowanki karnawałowe z motywem maski

Czym byłby karnawał bez pięknie zdobionych, oryginalnych masek? Jest ich tyle, ile gustów - tylko na oczy lub na całą twarz, minimalistyczne lub brokatowe, ozdobione piórami albo koralikami. To także świetny motyw na kolorowanki. Możesz wybrać bardzo proste wzory dla maluchów albo nieco bardziej skomplikowane, z ornamentami i małymi elementami.

A jeśli maluch lubi ciekawe wyzwania i chętnie daje się ponieść wodzom fantazji, przygotuj prosty kształt i pozwól, aby dziecko samodzielnie ozdobiło maskę karnawałową kredkami, plasteliną czy kulkami z bibuły.

kolorowanki karnawałowe maska

fot. Kolorowanki karnawałowe: maska/Adobe Stock, Elena

Kolorowanki karnawałowe z ornamentami

Kolorowanki z ornamentami i drobnymi elementami są nieco bardziej skomplikowane, przez co mogą być trudne do pomalowania dla bardzo małych dzieci. Sprawdzą się więc dla nieco starszych maluchów, ale także jako popularna ostatnio kolorowanka antystresowa dla dorosłych.

Gotowy wzór, jeśli jest odpowiednio pokolorowany, będzie piękną dekoracją domu. Wystarczy, że oprawisz go ramką i postawisz na półce lub powiesisz na ścianie. Bardziej rozbudowane kolorowanki karnawałowe mają egzotyczny, czasem nawet orientalny charakter, co jeszcze bardziej przybliża je do wzorów antystresowych.

kolorowanki karnawałowe dla starszych i dorosłych

fot. Kolorowanki karnawałowe z ornamentami/Adobe Stock, Mniej

Kolorowanki karnawałowe do samodzielnego uzupełniania

Świetną zabawą dla dzieci będzie karnawałowa kolorowanka, która dodatkowo zawiera przestrzeń na własne rysunki. Może to być na przykład ramka, w środku której dziecko może narysować np. siebie albo całą rodzinę.

Takie wzory niezwykle rozwijają kreatywność u maluchów i pozwalają na ćwiczenie zdolności manualnych. Możesz także włączyć się do zabawy i pomóc dziecku narysować lub pokolorować wybrany kształt.

kolorowanki karnawałowe do druku

fot. Kolorowanki karnawałowe do samodzielnego uzupełnienia/Adobe Stock, LaFifa

Czytaj także:
Urocze kolorowanki na tłusty czwartek
Kolorowanki na walentynki
Zabawy karnawałowe dla dzieci

Redakcja poleca

REKLAMA