Jadłospis dla 10-latka z nadwagą

Otyłe dziecko nie może odczuwać głodu między posiłkami - skończy się to podjadaniem. Zobacz opracowany przez naszego dietetyka jadłospis 1300 kcal, który zawiera przepisy na 3 zestawy dań dla Twojego malucha. Dla dzieci od 10 do 12 lat!
Jadłospis dla 10-latka z nadwagą

Dziecko w szkole intensywnie pracuje umysłowo. Nie może być głodne, gdyż wtedy biegnie na przerwie do sklepiku po coś słodkiego. W przypadku dziecka z nadwagą może być to bardzo niekorzystne. Przedstawiamy dietę, dzięki której Twoja pociecha będzie miała okazję schudnąć i osiągnąć wagę właściwą dla swojego wieku i wzrostu. I nie będzie przy tym głodne.

Dieta dla dziecka z nadwagą - jadłospis

Dziecko powinno mieć zatem ze sobą kanapkę przygotowaną na drugie śniadanie przez rodziców, by szybko i we właściwy sposób uzupełniło zapas glukozy w organizmie. Zalecane jest również, aby młody uczeń zabrał ze sobą do szkoły owoc i fermentowany napój mleczny – jogurt, kefir lub maślankę. Jeżeli lekcje trwają dłużej, to jedna kanapka nie wystarczy, powinny być dwie. Nie zalecane jest dawanie dziecku do szkoły batonów, słodkich napojów, słodkich bułek. Do picia najlepsza jest woda mineralna.

Nazwa produktu

Masa (g)

Miary domowe

kcal

Śniadanie I: zupa mleczna, kanapka, herbata

Zupa mleczna:

Mleko spożywcze 2% tłuszczu

Musli z owocami suszonymi

...

350

30

...

1 ¾ szklanki

Ok. 1/3 szklanki

...

179

98

...

...dalszy ciąg jadłospisu zobacz w serwisie Diety.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (110)
/2 tygodnie temu
ja mam 10 lat i ważę 67kg a mam 158cm wzrostu
/2 lata temu
Ja mam 10 lat i 53,40 kg i 48,5 m😱
/2 lata temu
Ten jadłospis jest beznadziejny i ktoś, kto go ułożył nie powinien nazywać się dietetykiem. Poczytajcie sobie, co Instytut Matki i Dziecka lub Instytut Zywnosci i Zywienia pisze na temat odchudzania dzieci i zdrowej diety, a nie patrzcie na te żałosne artykuły z nieprofesjonalnych stron.
POKAŻ KOMENTARZE (107)