Drugie śniadanie do szkoły – co przygotować dziecku

Drugie śniadanie do szkoły fot. Fotolia
Sprawdź, co powinno się znaleźć w jadłospisie dziecka, by zapewnić mu mnóstwo energii do nauki.
/ 29.09.2015 05:12
Drugie śniadanie do szkoły fot. Fotolia

Dzieci spędzają w szkole przynajmniej kilka godzin dziennie. W tym czasie powinny zjeść przynajmniej jeden posiłek, który zapewni ich organizmom energię niezbędną do funkcjonowania i nauki. Posiłek powinien być zdrowy i pożywny. Słodkie i słone przekąski oraz dania typu fast food nie spełnią swojej roli. Co przygotować dziecku na drugie śniadanie do szkoły?

Drugie śniadanie do szkoły - propozycje

Dobrą bazą posiłku jedzonego poza domem jest zdrowa kanapka. Jeśli dziecko nie lubi chleba razowego, można zrobić ją z pieczywa staropolskiego, żytniego lub typu graham. Na kanapkę połóż plasterek sera, upieczonej w domu szynki albo twarożek. Aby posiłek był pełnowartościowy, powinnaś dodać do niego warzywa. "Na wynos" najlepsze będą: papryka, ogórek, koktajlowe  pomidorki albo rzodkiewka. Na deser dziecku owoce, np. jabłko lub banana, jogurt, serek, domowe ciasteczka owsiane lub kawałek drożdżowego ciasta z owocami.

Opakowanie ma znaczenie!

Kanapka zapakowana w torebkę foliową rozmięka, a warzywa i owoce mogą się zgnieść i wyglądać nieapetycznie. Aby tego uniknąć, owiń kanapkę oraz warzywa w papier śniadaniowy i włóż je do specjalnego pojemnika na żywność z przegródkami. Jedzenie z niego to dodatkowa atrakcja!

Sprawdź też inne porady dla rodziców:

Redakcja poleca

REKLAMA