POLECAMY

Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?

Nieśmiało rezygnujemy z kupowania dzieciom grających sterowanych zabawek, na rzecz wykonanych z ekologicznych materiałów. Dlaczego warto kupić dziecku drewnianą zabawkę?

drewniane zabawki

Fot. Fotolia

Plastikowe zabawki mogą być niebezpieczne!

Sterowane samochodziki, mówiące lalki, grające pianinka, to tylko niewielka część tego, co przyciąga uwagę maluchów w sklepach z zabawkami. Większość z nich, wykonana jest niestety z toksycznych składników. Na rynku pojawia się coraz więcej drewnianych zabawek, których naturalny skład przekonuje zatroskanych rodziców, a ich pociechom gwarantują wcale nie mniejszą frajdę z zabawy.

Zabawki produkowane ze sztucznych surowców, takich jak plastik, mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Większość tanich zabawek importowanych z Chin, zawiera w swoim składzie ołów i ftalany – substancje niezwykle toksyczne, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu.

Właśnie dlatego drewniane zabawki, wykonywane w stu procentach z naturalnych składników, cieszą się coraz większą popularnością i wypierają te plastikowe z półek sklepowych i internetowych.

Zobacz także: Jakie cechy musi posiadać bezpieczna zabawka?

Zalety drewnianych zabawek

Przy zakupie zabawki rodzice stają przed trudnym wyborem: jak wybrać zabawkę atrakcyjną dla dziecka, ale też rozwijającą, wytrzymałą i bezpieczną dla zdrowia?

"Kupując zabawkę, zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się znak atestu CE, czyli deklaracja producenta, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii" – komentuje Martin Molcan, Dyrektor Zarządzający Feedo.pl, sklepu internetowego dla dzieci.

Zabawki drewniane cieszą się rosnącą popularnością, co oznacza, że wśród rodziców nastąpił wyraźny wzrost świadomości w tej kwestii – dodaje Martin Molcan.

  • drewniane zabawki są niezwykle trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom,
  • dziecko podczas zabawy taką zabawką, uczy się kreatywności, rozwija motorykę, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach, które same się poruszają i mówią, tym samym ograniczając rozwijanie umiejętności dziecka,
  • prostota wykonania zabawek drewnianych zmusza dziecko do użycia wyobraźni, co pomaga w kształtowaniu jego cech charakteru. 

Drewniane zabawki są ponadczasowe, a ich zalety od lat niezmiennie takie same.

Źródło: Materiały prasowe Feedo.pl

Zobacz także: W jaki sposób utrzymać zabawki w czystości?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/6 miesięcy temu
https://bimbo.shop.pl/zabawki-drewniane
/2 lata temu
Warto bo są trwałe i ładne. Może trochę droższe niż plastikowe ale opłaca się :)
/2 lata temu
Ja uważam, że zabawki drewniane przez to, że nie posiada grających, świecących elementów nie rozprasza uwagi i pobudza twórcze myślenie.I właśnie dlatego kupuje je mojemu dziecku ;) http://www.zabawki-rozwojowe.pl/szukaj?szukaj=tak&fraza=melissa
POKAŻ KOMENTARZE (4)