POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać fotelik samochodowy dla swojego dziecka?

Bezpieczeństwo malucha to nie przelewki, przeczytaj zanim wybierzesz fotelik.

Foteliki dzielą się na pięć grup wagowych: Grupa 0 dla dzieci o wadze do 10 kg (wiek: 6–9 miesięcy) Grupa 0+ dla dzieci o wadze do 13 kg (wiek: 12–15 miesięcy) Grupa I dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg (wiek: 9 miesięcy – 4 lata) Grupa II dla dzieci o wadze od 15 do 25 kg (wiek: 4–6 lat) Grupa III dla dzieci o wadze od 22 do 36 kg (wiek: 6–11 lat) Ważne, by dziecko zawsze jeździło w foteliku dopasowanym do swojej wagi.

Wybrany fotelik należy przymierzyć do swojego samochodu. Sprawdzić czy jest stabilny, czy da się go prosto ustawić i czy dziecko będzie miło wystarczająco dużo miejsca. Bywa, że nawet najlepsze foteliki w niektórych modelach aut nie pełnią dobrze swojej funkcji.

Przed kupieniem fotelika należy sprawdzić jakie były jego wyniki w crash testach. Na foteliki, które uzyskały ocenę niższą niż „3” w ogóle nie należy zwracać uwagi.

Należy również pamiętać, że model fotelika przeznaczony dla niemowlaka jest zupełnie inny od fotelików dla starszych dzieci. Fotelik dla najmniejszych brzdąców montowany jest w samochodzie tyłem do kierunku jazdy.

Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na ochronę główki malucha, najlepsze foteliki, to takie, których góra jest dobrze zabudowana

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)