Kolorowanki i rysunki do druku z motywem choinki: świąteczna zabawa dla maluchów

choinka rysunki fot. Adobe Stock, XaMaps
Szukasz pomysłu na rysunki i kolorowanki z choinkami? Maluchy uwielbiają tego typu atrakcje, dlatego w okresie przedświątecznym warto mieć w domu zapas ilustracji. Pokolorowana choinka może stać się kartką świąteczną albo zawisnąć na lodówce. Zobacz nasze propozycje na rysunki choinek do pomalowania.
/ 14.12.2022 12:46
choinka rysunki fot. Adobe Stock, XaMaps

Choinka świąteczna to bardzo popularny motyw, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju kolorowanki. Możesz kupić gotowy zeszyt z ilustracjami albo wydrukować je samodzielnie i wspólnie z maluchem pomalować ją w dowolnym stylu. Pamiętaj, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego gotowa choinka może być żółta, różowa czy niebieska. Baw się kolorami razem z dzieckiem.

Spis treści:

  1. Choinka: rysunek do druku
  2. Choinka: rysunki dla starszych dzieci
  3. Jak narysować choinkę?

Choinka: rysunek do druku

Jeśli chcesz sprawić swojemu maluchowi przyjemność i wydrukować mu rysunek choinki, którą sam będzie mógł dowolnie pokolorować, postaw na kilka wersji. W przypadku najmłodszych sprawi się prosty wzór choinki, bez szczegółowych elementów.

Taka kolorowanka sprawdzi się także podczas nauki prawidłowego trzymania kredek oraz praktyki trzymania się linii podczas malowania.

choinka kolorowanki

fot. Choinka rysunek (kolorowanka) do druku/Adobe Stock, Veronika

Choinka: rysunki i kolorowanki dla starszych dzieci

Nieco bardziej szczegółowe rysunki choinek sprawdzą się dla starszych dzieci oraz rodziców. To także doskonały materiał na przygotowanie ciekawej gazetki szkolnej albo zadania domowego na plastykę. Wzór można oczywiście pokolorować, ale można też dowolnie wykleić plasteliną, kawałkami gazet czy kulkami z bibuły. Świetnie sprawdzą się także pastele oraz kredki woskowe.

choinka kolorowanka do druku

fot. Choinka - kolorowanka, rysunek/Adobe Stock, oleon17

Choinka do druku z wieloma elementami

Bardziej skomplikowane rysunki choinki mogą być świetną zabawą dla dorosłych i dzieci. Możecie podzielić się - niech każdy koloruje inny element. Gotowy rysunek możesz włożyć do ramki, zalaminować albo przykleić na świąteczną kartkę dla bliskich.

Rysunek choinki możesz także pomalować farbkami albo obsypać brokatem, aby całość zyskała jeszcze bardziej świąteczny charakter.

choinka rysunek do druku

fot. Choinka rysunek dla dzieci/Adobe Stock, Katikam

Jak narysować choinkę samodzielnie?

Choinka, choć wydaje się pełna skomplikowanych elementów, jest dość prosta do narysowania. Możesz spróbować wykonać realistyczny rysunek przy pomocy ołówka, kredek lub farb albo postawić na bardziej oryginalny, designerski wzór.

Do narysowania choinki, która może ozdobić świąteczną kartkę lub być świetną świąteczną ozdobą DIY, świetnie sprawdzi się między innymi złoty marker.

choinka rysunek

fot. Jak narysować choinkę/Adobe Stock, Aleksandr

Czytaj także:
Wzory do malowania twarzy dziecka
Prezenty świąteczne dla malucha
Kolorowanki z Mikołajem do druku
 

 

Redakcja poleca

REKLAMA