Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu – 6 propozycji na niepogodę

atrakcje dla dzieci jesienią fot. Fotolia
Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci na niepogodę we Wrocławiu!
Katarzyna Krajewska / 04.10.2017 14:43
atrakcje dla dzieci jesienią fot. Fotolia

Jeśli wybierasz się z rodziną do Wrocławia, musisz wiedzieć, że to prawdziwa skarbnica atrakcji dla dzieci! Poznaj niektóre z nich!

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

Gdy pada, wieje albo po prostu na zewnątrz jest niska temperatura, możemy się wybrać z dziećmi w kilka ciekawych miejsc. Oto one:

  • Afrykarium – 20-metrowy tunel znajdujący się we wrocławskim zoo. To oceanarium, w którym zobaczymy około dwustu gatunków zwierząt i roślin afrykańskich. Do Afrykarium nie kupujemy osobnego biletu. Jest to ten sam, na który wchodzimy do zoo. Bilet ulgowy kosztuje 30 zł.

Dlaczego warto odwiedzić wrocławskie zoo?

  • Interaktywny Plac Zabaw – wystawa multimedialna dla dzieci w Centrum Sztuki WRO, na której można między innymi malować światłem. Będąc tu warto też zajrzeć do Kinka, czyli kina dla dzieci, w którym można obejrzeć klasyczne polskie animacje z lat 60. i 70.
 

Dobranoc! #goodnight #polishanimation #theendofaday #sleepwell #seeyoutomorrow

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Centrum Sztuki WRO (@wroartcenter)

  • Bobolandia – ogromna sala zabaw o powierzchni 3000 m2. Dzieciaki mogą korzystać tam m.in. ze zjeżdżalni, torów przeszkód, małpiego gaju i trampolin. Bilet ulgowy to koszt ok. 20-30 zł (w zależności od dnia).
 

#bobolandia #rajnaziemi #świetnazabawa #fajnie jest się znów poczuć dzieckiem:D <3

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Justyna (@styysiak)

  • Kolejkowo – największa w Polsce makieta kolejowa, na której możemy rozpoznać najciekawsze miejsca, takie jak na przykład wrocławski rynek. Cena biletu ulgowego to 15 zł.
  • Ogrody Dowświadczeń Humanitarium – miejsce, w którym maluchy mogą dowiedzieć się wszystkiego o człowieku i o tym, co go dotyczy. A pomogą im w tym doświadczenia, które będą mogły wykonać samodzielnie. Ten park naukowy ma powierzchnię 1000 m2. Zmieści się tu więc każdy, kto będzie miał ochotę zagrać w grę edukacyjną albo zobaczyć niesamowite złudzenia optyczne. Za bilet ulgowy zapłacimy 14 zł.

  • Aquapark Wrocław – idealne miejsce dla osób, które tęsknią za ciepłem i wodą. Rodzinny park wodny z basenami, sztucznymi falami, brodzikami i jacuzzi to miejsce na odpoczynek i zabawę zarówno dla dzieci jak i rodziców. Bilet ulgowy na cały dzień na basen rekreacyjny kosztuje 39 zł.

Jeśli nie wiesz, które atrakcje dla dziecka wybrać, kieruj się przede wszystkim wiekiem swojej pociechy i jej zainteresowaniami!

Wrocław na weekend: polecamy najciekawsze atrakcje w tym mieście!

Redakcja poleca

REKLAMA