POLECAMY

Aby dziecko pojęło sens świąt

Boże Narodzenie to czas radości, refleksji, odpoczynku i rodzinnej atmosfery. Spraw zatem, by ten wyjątkowy świąteczny nastrój odczuło też twoje dziecko.
Aby dziecko pojęło sens świąt
Przekazuj bożonarodzeniowe tradycje. Kładąc pod obrus sianko czy ustawiając na wigilijnym stole dodatkowe nakrycie, wyjaśnij, dlaczego to robisz. Maluch będzie oczarowany opowieściami o stajence, w której narodziło się Dzieciątko, czy o niespodziewanym gościu, który może przybyć na wieczerzę.


Razem ułóżcie tekst życzeń świątecznych, jakie zamierzacie wysłać ciociom i wujkom. A przy okazji opowiedz maluchowi o tym, jakimi wspaniałymi osobami byli jego pradziadkowie, co na wigilię szykowała kiedyś twoja mama, kto przychodził w gości... Takie wspomnienia są bardzo ważne, bo umacniają więź dziecka z rodziną.


Angażuj malca do pomocy w przygotowywaniu świąt. Twój przedszkolak może się zająć np. porządkowaniem zabawek, lukrowaniem pierników, strojeniem choinki... Naśladując dorosłych, którzy w te wyjątkowe dni chcą uszczęśliwić bliskich, pociecha łatwiej zrozumie istotę świątecznego przesłania.


Zadbaj o miłą atmosferę w domu. Niech malec poczuje, że magia świąt właśnie na tym polega, że staramy się być dla siebie bardziej serdeczni i mili niż zwykle.


Przygotujcie paczkę z łakociami dla dzieci z biedniejszych rodzin. Wyjaśnij: „Trzeba dzielić się z potrzebującymi”.


Obmyślcie, jakimi uczynkami dziecko może sprawić radość najbliższym.
Może np. postara się nie grymasić przy stole?

Jak sprawić, by dziecko poczuło świąteczną atmosferę? Zapytaj na mamacafe.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)