Najlepsze bajki na Netflixie fot. Adobe Stock

11 najlepszych bajek, dla których warto założyć Netflixa na czas kwarantanny

W sytuacjach kryzysowych lub braku czasu dobrze mieć pod ręką tę listę. Wybrałyśmy najlepsze i najbardziej wciągające bajki dla dzieci, które możesz pozwolić oglądać dzieciom bez wyrzutów sumienia.
Edyta Liebert / 13.03.2020 13:46
Najlepsze bajki na Netflixie fot. Adobe Stock

Jak zorganizować czas dzieciom w domu na czas zamknięcia szkół i przedszkoli? Dzieci mogą ucieszyć się na wieść, że będą sprawować władzę na telewizorem - miej na oku, co oglądają, lub zaproponuj sama nowe tytuły. Wybrałyśmy 13 najlepszych na Netflixie.

Spis treści:

 1. Tut Tut Autka w Pagórkowie
 2. Kot-O-ciaki
 3. Psi Partol
 4. Puffin Rock
 5. Masza i Niedźwiedź
 6. Świnka Peppa
 7. Frytka i Kartofelcia
 8. Strażak Sam
 9. Pidżamersi
 10. Super Wings
 11. Mustang: Duch wolności

Część redakcji posiada dzieci w wieku żłobkowym, część w przedszkolnym i szkolnym. Chcąc nie chcąc wiemy, jakie bajki są warte uwagi, a jakie nie. Ty pewnie też. Zasięgnęłyśmy jednak opinii u prawdziwych znawców: 9-latka, 4-latka, i 2,5-latki. Jakie bajki dzieci lubią najbardziej, które zajmują je na długie godziny?

Tut Tut Autka w Pagórkowie

Przygody ciekawskiego samochodzika Tymka, który pokazuje dzieciom zakamarki Pagórkowa, to wesoła historyjka pełna pouczających losowych przypadków, które rozbawią każdego - nawet dorosłego.

Kot-O-ciaki

Fani puszystych zwierzaków nie przejdą obojętnie obok tej bajki. Trzy kotki: Krakers, Budyń i ich młodsza siostra Pianka codziennie przeżywają niesamowite przygody i rozwiązują różne codzienne problemy, często w absurdalny, ale i kreatywny sposób.

Psi Partol

Twórcy tego serialu pewnie nie przewidywali, jak potężną tworzą broń w walce z nudą. Ten serial animowany ma już 7 lat. Nie znamy dziecka, które nie kojarzyłoby Rydera i piesków, które na codzień ratują mieszkańców w imię solidarności społecznej i przekazując przy tym cenne wartości maluchom.

Puffin Rock

Na Puffin Rock żyje rodzina maskonurów – tata, mama, młodziutka Oona i maleńki Baba. Oona i Baba uczą się wiele o relacjach panujących w rodzinie i wśród przyjaciół. Jak troszczyć się o siebie nawzajem, jak prosić o pomoc, jak szanować potrzeby innych i różne charaktery. Piękny i pozytywny serial.

Masza i Niedźwiedź

Same obejrzałyśmy 2 sezony tego serialu animowanego, i to z niekłamanym uśmiechem na ustach. Tytułowa Masza ma sto pomysłów na minutę, a Niedźwiedź opiekuje się nią i ratuje z wielu tarapatów (w które wpędza też innych mieszkańców lasu). Jest to przezabawny i irracjonalny duet, ale jak pięknie zrealizowana opowieść o przyjaźni!

Świnka Peppa

Nie do końca pojmujemy fenomen tej kreskówki, ale maluchy wprost uwielbiają przygody różowej świnki i jej rodziny. Serial jest produkowany od ok. 15 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością mimo różnych kontrowersyjnych wypadków przy pracy (niektórych odcinków zakazano emitować w Chinach z powodu pokazywania broni czy nagości).

Frytka i Kartofelcia

Frytka jest suczką rasy mops, która z radością chodzi do przedszkola. Na co dzień towarzyszy jej Kartofelcia - mała myszka, z którą się nie rozstaje, bo ta mieszka w jej kieszeni. Pozytywna historia o nietypowej przyjaźni i łamaniu granic.

Strażak Sam

Bezapelacyjnie ta bajka jest wymieniana jako jeden z ulubionych seriali animowanych małych chłopców. Heroiczny Sam gasi pożary, ratuje ludzi, zwierzęta i jest wzorem godnym do naśladowania. Na ekranie mali widzowie podglądają też losy jego przyjaciół i relacje między nimi. Uczą się, że warto być szlachetnym.

Pidżamersi

Bohaterami kreskówki jest 3 dzieci, które nocą aktywują swoje bransoletki połączone z ich piżamami i zamieniają się w Pidżamersów. W tym czasie walczą z przestępcami i przeżywają niesamowite przygody. 

Super Wings

Nie lada gratka dla małych chłopców - grupa samolocików potrafi zmieniać się w roboty i na co dzień odbywają podróże - małe i duże - by m.in. dostarczać dzieciom przesyłki. Po drodze napotykają na różne przeszkody, ale jako zespół zawsze działają razem i wychodzą z tarapatów.

Mustang: Duch wolności

Trochę z sentymentu podeszłyśmy do tego serialu animowanego. Odważna 12-latka Lucky to urodzona liderka. Gdy wraz z ojcem przenosi się z dużego miasta na ranczo, odkrywa moc nowych możliwości. Jej życie zmienia się po spotkaniu dzikiego mustanga - Ducha i rodzi się między nimi wspaniała przyjaźń.

Inne pomysły, jak zająć dzieci w domu:

„Mamo, czy ja umrę?”. Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?
„Mamo, czy ja umrę?”. Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?
Boisz się koronawirusa, to zrozumiale i logiczne, ale czy wiesz, jak twój lęk odbija się na dzieciach? Pomyśl o dzieciach, które nagle mają wolne od szkoły i obserwują spanikowanych ludzi w sklepach. Jak rozmawiać z dzieckiem o pandemii?
Zabawy dla dzieci - 27 najlepszych pomysłów
Zabawy dla dzieci - 27 najlepszych pomysłów
Zabawy dla dzieci - 27 najlepszych pomysłów na zabawę z dzieckiem. Wykorzystaj różne techniki i pomysły, aby zachęcić dziecko do dłuższej zabawy, gdy musicie spędzić czas w domu. Sprawdź, jak sprawić, że nie będzie się niecierpliwiło.
Zabawa w domu z dzieckiem - 10 pomysłów
Zabawa w domu z dzieckiem - 10 pomysłów
Zabawa w domu z dzieckiem - prezentujemy 10 pomysłów na zabawę z dzieckiem, które przydadzą się podczas długich wieczorów.
Jak zrobić masę solną - prosty przepis
Jak zrobić masę solną - prosty przepis
Przepis na masę solną jest prosty: sól, mąkę i wodę wystarczy zmieszać w odpowiednich proporcjach. Masa solna wolno schnie, dlatego zdążysz ulepić figurki, zanim stwardnieje.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)