POLECAMY

Vitapil we wczesnej ciąży

Nie wiedząc o ciąży wg moich obliczeń w okresie od początku zapłodnienia (pamiętałam pierwszy stosunek bo akurat mąż wrócił) do około 4 tygodnia zażywałam tabletki Vitapil na poprawę włosów i skóry.

Vitapil we wczesnej ciąży

Nie wiedząc o ciąży wg moich obliczeń w okresie od początku zapłodnienia (pamiętałam pierwszy stosunek, bo akurat mąż wrócił) do około 4 tygodnia zażywałam tabletki Vitapil na poprawę włosów i skóry. To bogaty zestaw witamin, minerałów i innych dodatków. Jak test wyszedł pozytywnie, zaczęłam łykać po 1 tabletce kwasu foliowego przez parę dni, kiedy to uświadomiłam sobie, że tego Vitapilu wcale nie mogę łykać. Bardzo się boję, gdyż na ulotce wyraźnie pisze, że kobietom w ciąży i matkom karmiącym zażywanie jest zabronione. Dodatkowo dodam, że przez te pierwsze 3 tyg. 3 razy zdarzyło mi się być na imprezie i wypić sporo drinków. Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam, że od 7 tygodnia dostałam plamień, ale na usg było ok. Lekarz wypisał Duphaston. Od około 5. tygodnia dbam o siebie i dzidzię. Łykam już tylko Femibion i teraz ten duphaston.

Ewa

Czy ktoś kiedyś cofnął czas? Mi niestety na ten temat nic nie wiadomo. Co mogę odpowiedzieć na takie pytanie? Po prostu jak zawsze, co się stało - się nie odstanie. Myślę, że Vitapilu nie zaleca się w ciąży dlatego, że nie prowadzono badań jego wpływu na płód. Stąd też producent zaleca, by się wstrzymać od przyjmowania tego leku. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak nie ma negatywnego wpływu na rozwój płodu. A co do drinków - alkohol w ciąży… ale to już minęło. Proszę teraz się pilnować - nie pić drinków i nie stosować zakazanych leków w ciąży. Głowa do góry!

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)