Usg w prawidłowo rozwijającej się ciąży

Jestem w 31. tygodniu ciąży. Jak do tej pory miałam robione usg w 6,13,28 tygodniu ciąży. Czy będę miała jeszcze robione przed rozwiązaniem?
/ 25.05.2008 23:21

Usg w prawidłowo rozwijającej się ciąży

Jestem w 31. tygodniu ciąży. Jak do tej pory miałam robione usg w 6,13,28 tygodniu ciąży. Czy będę miała jeszcze robione przed rozwiązaniem? Mam jeszcze jedno pytanie jak byłam na ostatnim usg (czyli w 28. tygodniu) to lekarz powiedział, że dziecko jest duże. Ważyło 1440g i powiedział, że prawdopodobnie urodzę około 4 kg czy to prawda??

Renia

Po pierwsze sam lekarz powiedział- „prawdopodobnie” urodzi pani dziecko z wagą około 4kg. A słowo prawdopodobnie nie oznacza pewności. Książkowo płód w tym tygodniu waży około 1100g. U pani jest to 1440g a biorąc pod uwagę okres przyrostu (kolejne tygodnie ciąży) wagi płodu waga urodzeniowa może być zgodna z opinią lekarza. Standard badań usg w ciąży prawidłowo rozwijającej się przewiduje trzy badania usg- trzecie w 30. tygodniu ciąży (plus/minus dwa tygodnie). Taki standard ustaliło Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Stąd też odpowiedź- nie wiem czy będzie miała pani wykonane kolejne badanie usg. To zależy od lekarza i rozwoju ciązy. Wielu lekarzy wykonuje badanie usg prawie na każdej wizycie- jednak ku czemu ono służy (pomijając przypadki patologii ciążowych). Czy wyniki takich badań są zawarte w karcie ciąży?

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)