Rozciągająca się macica i ból pod żebrami

Jestem w 28 tygodniu ciąży. Od wczoraj czuję ból nad brzuchem. A dokładniej między brzuchem a żebrami, o charakterze kolki, kłujący.
/ 16.08.2016 15:17

Rozciągająca się macica i ból pod żebrami

Jestem w 28 tygodniu ciąży. Od wczoraj czuję ból nad brzuchem. A dokładniej między brzuchem a żebrami, o charakterze kolki, kłujący. Nie jest intensywny, pojawia się podczas schylania lub głębokiego oddechu. Czy dzidzia nie ma już miejsca?

Magda

Dno macicy w 28. tygodniu ciąży znajduje się 2-3 palce powyżej pępka. Macica zaczyna napierać na dolne partie żeber, powodując ich rozszerzenie. Oznacza to, że ciężarna macica coraz bardziej się rozciąga stąd jest ucisk i trudność podczas głębokiego oddechu. W kolejnych tygodniach ból żeber będzie wynikiem tego, że rozwijający się płód w macicy jest skierowany do góry, będzie naciskać w stronę klatki piersiowej lub na mięśnie i więzadła położone wokół klatki piersiowej. Ból może również nasilać się podczas ruchów płodu (kopnięcia). Sytuacja zmieni się gdy plód przyjmie pozycję głową w dół. Wówczas oddychanie będzie łatwiejsze.

Pozdrawiam serdecznie