Pozycja leżąca przy skaracjącej się szyjce

Ginekolog stwierdził u mnie skracającą się szyjkę macicy. Dostałam magnez, luteinę i mam dużo leżeć. Czasami pojawiają się bóle w podbrzuszu oraz wybrzuszenia brzucha.
/ 03.04.2008 22:28

Pozycja leżąca przy skracającej się szyjce

Ginekolog stwierdził u mnie skracającą się szyjkę macicy. Dostałam magnez, luteinę i mam dużo leżeć. Czasami pojawiają się bóle w podbrzuszu oraz wybrzuszenia brzucha. W jakiej pozycji najlepiej - najbezpieczniej leżeć? Czy pozycja półsiedząca jest niewskazana?

Anna

W przypadku skracającej się szyjki macicy zaleca się leżenie bowiem w tej pozycji siła ciążenia nie działa na płód oraz na szyjkę macicy. Natomiast w pozycji stojącej lub siedzącej siła ciążenia działa w dół a więc „naciska” na płód, również narządy jamy brzusznej naciskają na płód a pośrednio na szyjkę macicy co może powodować jej skracanie i rozwieranie się. Najlepsza pozycja leząca dla ciężarnej to ułożenie na lewym lub prawym boku. Nie należy kłaść się na brzuchu a w wysokiej ciąży na plecach. Ułożenie na lewym boku poprawia ukrwienie łożyska. Lekarz zalecił leżenie a więc nie pozycję półsiedzącą. Myślę, że czasami może pani ułożyć się w pozycji półleżącej.

Zobacz:

Skracanie się szyjki macicy

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)