POLECAMY

Nieprawidłowości w ciąży

Jakieś 3 miesiące temu wylatywały ze mnie dziwne skrzepy krwi a jestem w 6 miesiącu ciąży czy coś się stało nie tak z dzieckiem?
Nieprawidłowości w ciąży

Jakieś 3 miesiące temu wylatywały ze mnie dziwne skrzepy krwi a jestem w 6 miesiącu ciąży czy coś się stało nie tak z dzieckiem? Gdy powiedziałam to swojemu lekarzowi on to zignorował bo było to dawno a co prawda o ciąży właśnie dowiedziałam się w 6 miesiącu. Czasami nie odczuwam kopnięć nawet przez 2 dni i nie wiem czy mam się niepokoić? Tak samo to, że boli mnie brzuch tzn. tak jakby miało zaraz wszystko wylecieć - czuję jakby dziecko kopało tuż nad kroczem jakby nóżki miały wyjść na zewnątrz ale właśnie tylko przy tych bólach, które zdarzają się ostatnio coraz częściej i w tym czasie brzuch bardzo twardnieje co nie pozwala mi na chodzenie z bólu. Martwię się, że coś jest nie tak.

Asia
Przede wszystkim proszę jak najszybciej udać się do ginekologa. Proszę poczytać również cokolwiek o fizjologii ciąży tzn. przebiegu prawidłowo rozwijającej się ciąży. Gdy kobieta w ciąży nie odczuwa żadnych ruchów płodu natychmiast powinna zgłosić się do ginekologa lub do szpitala. Również każde plamienie czy krwawienie powinno być zgłoszone lekarzowi i to jak najszybciej. Objawy, które pani opisuje – twardnienie i bóle brzucha również powinien ocenić lekarz ginekolog, ponieważ mogą być objawem zagrażającego porodu przedwczesnego.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)