POLECAMY

40 najpopularniejszych imion w 2010 roku

Wybór imienia dla dziecka to jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu. Nim ją podejmiesz, poważnie się zastanów. Zobacz jakie imiona dla dziewczynek, a jakie dla chłopców były popularne w 2010 roku!
40 najpopularniejszych imion w 2010 roku

Każdego roku tysiące rodziców staje przed dylematem: czy ulec modzie i dla swojego maluszka wybrać któreś z najpopularniejszych imion, czy może postawić na oryginalność? Nie jest to łatwy wybór, bo imię może rzutować na całe życie dziecka.

Zobacz też: Jakie imiona były najpopularniejsze w 2010 roku?

Kiedyś popularne były imiona zaczerpnięte z obcych języków. I tak w przedszkolach pojawiły się Andżeliki, Sandry, Oliwie, a wśród chłopców znaleźć można było Oliwiera, Maksa, czy Oskara. Dzisiaj raczej odchodzi się od tej mody i wraca do korzeni. W ubiegłych latach coraz chętniej rodzice wybierali swoim dzieciom imiona po babciach i dziadkach. Na podwórkach zaroiło się od Antonin i Franciszków.

Słyszy się co jakiś czas o nietypowych imionach nadawanych dzieciom gwiazd polskiego show biznesu, np. córeczka aktorki Katarzyny Skrzyneckiej będzie nosić oryginalne imię greckie Alikia Ilia, które wdzięcznie się zdrabnia jako Lika i Lia; pociecha wokalistki Agnieszki Chylińskiej to bardziej swojsko brzmiąca, choć jednak na gruncie polskim dość nietypowa, Esterka; dzieci Katarzyny Figury to Koko i Cashmere... Jednak show biznes to show biznes. Rządzi się swoimi prawami. Wśród nietypowych imion dla dzieci w Polsce notuje się także takie jak Melody czyQuentin, są to jednak wciąż wyjątki potwierdzające regułę. A reguła polega na tym, że rodzice starają się, aby dziecko miało imię, które oprócz tego, że będzie ładne, nie przysporzy zbyt wielu kłopotów, zwłaszcza w szkole.

Zobacz też: Nadawanie imion obcojęzycznych

Jeśli jeszcze nie wiesz jakie imię będzie nosić twoja pociecha, podpowiedzią mogą okazać się dla ciebie najczęściej wybierane przez rodziców imiona. Oto zestawienie 40 najpopularniejszych imion dla dzieci, które królowały w 2010 roku:

20 najpopularniejszych imion dla dziewczynek w 2010 roku:

  1. Julia
  2. Maja
  3. Zuzanna
  4. Lena
  5. Wiktoria
  6. Amelia
  7. Oliwia
  8. Aleksandra
  9. Natalia
10. Zofia
11. Nikola
12. Martyna
13. Emilia
14. Hanna
15. Alicja
16. Anna
17. Gabriela
18. Weronika
19. Maria
20. Magdalena

Zobacz też: Powrót do dawnych imion

20 najpopularniejszych imion dla chłopców w 2010 roku:

  1. Jakub
  2. Szymon
  3. Kacper
  4. Filip
  5. Michał
  6. Mateusz
  7. Bartosz
  8. Wojciech
  9. Adam
10. Wiktor
11. Piotr
12. Jan
13. Dawid
14. Mikołaj
15. Igor
16. Maciej
17. Aleksander
18. Antoni
19. Patryk
20. Dominik

Zobacz też: Najpopularniejsze imion

I które imię Wam się spodobało najbardziej?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Na stronie http://nasze-imiona.pl jest więcej takich rankingów, a poza tym są informacje o liczbie dzieci, którym je nadano.