Poznaj najprostszy sposób na ugryzienia meszek!

Ugryzienia meszek są nie tylko dotkliwe, ale mogą również być bardo niebezpieczne! Dowiedz się, co poradzić na ukąszenia przez meszki
Poznaj najprostszy sposób na ugryzienia meszek! fot. Fotolia

Polskie meszki nie roznoszą groźnych chorób, ale i tak potrafią dać się we znaki. Oto skuteczne sposoby, dzięki którym złagodzisz objawy ugryzienia przez meszki:

Ugryzienia przez meszki - gdy są niewielkie

W każdym przypadku miejsce ugryzienia przemyj wodą z mydłem lub środkiem dezynfekującym (np. spryskaj Octeniseptem lub przetrzyj wacikiem Leko). To ważne, bo meszki rozcinają skórę, może więc dojść do infekcji. By jej uniknąć, nawet po zdezynfekowaniu nie wolno drapać się! Nim ranka się wygoi, możesz smarować skórę preparatem przeciwświądowym (np. żelem Fenistil, Soventol).
Zobacz też 7 najlepszych sprayów na komary.

Ugryzienia przez meszki - gdy są poważne

Jeśli w miejscu ukąszenia powstał duży obrzęk lub przebarwienie skóry, idź do lekarza. Być może będzie potrzebny ci antybiotyk! Pomocy szukaj też w przypadku licznych ukąszeń, zwłaszcza gdy chodzi o małe dziecko. Ślina meszek zawiera bowiem toksyny, które w większym stężeniu mogą prowadzić do zatrucia, a u alergików – do wstrząsu anafilaktycznego (napiszemy o nim w przyszłym numerze).

Zobacz też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Posmarujcie ukąszenia Kailasem i po problemie. Duża ulga.