SILIT – zestaw naczyń kuchennych ModuLine, garnki, SILIT fot. serwis prasowy

SILIT – zestaw naczyń kuchennych ModuLine

Rewolucja w kuchni – czas na SILARGAN ®!
/ 15.01.2010 10:07
SILIT – zestaw naczyń kuchennych ModuLine, garnki, SILIT fot. serwis prasowy
Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Gemius S.A.* we wrześniu 2009 r. na zlecenie firmy SILIT, zdecydowana większość respondentów przygotowuje ciepłe posiłki w domu. Respondentów zapytano też o cechy naczyń kuchennych, które cenią najbardziej. Jak się okazało, najważniejszymi atrybutami garnków kuchennych są kolejno: funkcjonalność, trwałość oraz łatwość pielęgnacji. Osoby zamożne na tle wszystkich respondentów bardziej cenią nowoczesne wzornictwo i prestiżową markę. Blisko 70% respondentów najchętniej dokonałoby zakupu naczyń kuchennych w specjalistycznym sklepie; ponad 15% skorzystałoby w tym celu ze sklepu internetowego.

W powyższe preferencje konsumentów doskonale wpisuje się produkt niemieckiej firmy SILIT – zestaw naczyń kuchennych ModuLine.
Zestaw ModuLine to najwyższej klasy technologia Made in Germany. Naczynia kuchenne firmy SILIT jako jedne z niewielu produkowane są w Europie, w Niemczech.

Seria ModuLine to naczynia wykonane z SILARGANU®   - nowoczesnej, bardzo wytrzymałej  i odpornej na zarysowania ceramiki z elementami  polerowanej i matowej stali nierdzewnej. Ważną zaletą produktu jest nowoczesny, elegancki design, który w połączeniu z doskonałą funkcjonalnością tworzy spójną całość. 

Garnki ModuLine mają przezroczyste pokrywki, wykonane z wysokiej jakości hartowanego szkła, z pierścieniem ze stali nierdzewnej. Dzięki temu oszczędzamy do 60% energii, która odpowiada za zachowanie aromatu potrawy. Ponadto przezroczysta pokrywka pozwala na kontrolowanie procesu gotowania bez konieczności jej zdejmowania.

Ergonomiczne, silikonowe uchwyty są  w pełni bezpieczne  - izolując ciepło, nie nagrzewają się przy gotowaniu.

Dużą zaletą zestawu jest możliwość umieszczenia jednego garnka w drugim, w wyniku czego tworzy się stos. Pozwala to oszczędzić miejsce w szafce kuchennej, co ma niebagatelne znaczenie w niewielkich kuchniach. W garnkach ModuLine  można również przez dłuższy czas przechowywać potrawy.

Zestaw ModuLine wykonany jest  z antybakteryjnego i niezawierającego niklu SILARGANU ®. Jest to innowacyjna, bardzo zaawansowana technologicznie ceramika,  opatentowana przez firmę SILIT. Bardzo mocna i odporna na zarysowania.  Nie zawiera niklu, dlatego też jest idealna dla alergików. Podczas użytkowania nie traci nic ze swoich właściwości, łatwo jest ją utrzymać w czystości. Dystrybucja ciepła w naczyniach powleczonych powłoką silarganową jest bardzo efektywna, gdyż zbudowane są z jednego kawałka stali ferromagnetycznej. Dzięki temu nagrzewa się całe naczynie, nie tylko dno. Wpływa to na skrócenie czasu gotowania  potraw, a co się z tym wiąże, oszczędność prądu lub gazu.  Naczynia z powłoką silarganową polecane są do kuchni indukcyjnych. Firma SILIT daje 10-letnią gwarancję na powłokę SILARGAN ®.

Justyna Dudziec, Dyrektor Marketingu SILIT: „Produkty niemieckiej marki Silit to nie tylko  prestiż, design,  ekologia. To przede wszystkim  technologia, która pozwala cieszyć się prawdziwym smakiem, lepiej zadbać o zdrowie, oszczędza nasz czas. Dla wszystkich osób, dla których cena oznacza jakość produktu, polecam Silit - funkcjonalność wyrażoną  w każdym detalu, technologię podnosząca standard życia, design obalający stereotypy.”                                                                              

Na czym polega antybakteryjność SILARGANU ®?

Efekt ten jest osiągnięty naturalnie. Homogeniczny stop jonów metali szlachetnych – srebra z wysokiej klasy ceramiką -  pozwala na stałe zwalczanie bakterii znajdujących się na wewnętrznej powierzchni naczynia (szczególnie Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Salmonella choleraesuis).
Jony te tworzą szczególnego rodzaju osłonę przeciwbakteryjną, nie wpływając w żaden sposób na  jakość potrawy znajdującej się w garnku. SILARGAN ®  jako pierwszy na świecie materiał wykorzystany w produkcji naczyń kuchennych zapobiega rozwojowi bakterii na ich powierzchni.
                 
Zestaw ModuLine został doceniony również w Polsce. W ubiegłym roku otrzymał główną nagrodę i statuetkę Dobry Wzór 2007 w kategorii Strefa Domu z rąk wiceministra gospodarki. Patronat nad tym konkursem objęły: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. ModuLine jest również laureatem międzynarodowych konkursów Universal Design Award 09 oraz Universal Design Consumer Favorite 09.

W skład zestawu ModuLine wchodzą:

Garnek do duszenia o Ø20 cm i pojemności 2,6 l
Garnek do mięsa o Ø16 cm i pojemności 1,9 l
Garnek do mięsa o Ø20 cm i pojemności 3,6 l
Garnek do mięsa o Ø24 cm i pojemności 6,6 l
Cena detaliczna zestawu: 3290 zł brutto

ModuLine można kupować również na sztuki:

Mniejszy garnek z pokrywą – Ø16, poj. 1,3 l – 685 zł brutto, Ø20, poj. 2,6 l – 799 zł brutto, Ø24, poj. 4,5 l – 915 zł brutto
Większy garnek z pokrywą – Ø16, poj. 1,9 l – 799 zł brutto, Ø20, poj. 3,6 l – 859 zł brutto, Ø24, poj. 6,6 l – 975 zł brutto
Garnek do warzyw z pokrywą – Ø20, poj. 5,0 l – 975 zł brutto
Rondel bez pokrywy – Ø16, poj. 1,3 l – 459 zł brutto
Garnek do mleka - Ø14, poj. 2,0 l – 459 zł brutto
Tagi: garnek