POLECAMY

Przygotowanie idealnego fingerfood-party

Ciasne mieszkanie, niewiele miejsc siedzących, kilka talerzy i sztućców - to jeszcze nie powód, aby rezygnować z zaproszenia wielu gości. Finger-food, czyli jedzenie palcami to dobry sposób na przyjęcie gości i świetny nastrój.
Przygotowanie idealnego fingerfood-party fot. fot. Fotolia

Zaproszenia i dekoracja

Na większość przyjęć zapraszamy gości telefonicznie lub osobiście. Jednak listowne zaproszenia są oryginalnym sposobem na powiadomienie znajomych o spotkaniu. Każdy lubi znaleźć w swojej skrzynce listy. Poza tym, papierową karteczkę można przypiąć w widocznym miejscu, aby przypominała o nadchodzącym zdarzeniu. Jako oryginalne zaproszenie można wysłać fotografię własnego mieszkania w formie pocztówki z tekstem zaproszenia. Można także naszkicować plan własnego mieszkania, skopiować i wysłać także w jako pocztówkę. 

Najważniejszym elementem w mieszkaniu podczas przyjęcia będzie bufet. Oryginalne dekoracje nadadzą imprezie osobliwego charakteru. Duże biurko i stół można przykryć czarno-białym papierem gazetowym. Wszystkie dekoracje powinny być także utrzymane w tonacji czarnej i białej, np. czarne serwetki, białe świece, czarne talerze, białe kwiaty... Niezwykły efekt wizualny zapewni duże lustro umieszczone na ścianie za bufetem.

Potrawy na fingerfood-party

  1. Dip z awokado i surowe warzywa (np. marchewka, kalafior, rzodkiewki, ogórek, cukinia, seler naciowy, kalarepka)
  2. Pizza z bakłażanami i oliwkami
  3. Grzanki z mozzarellą i bananami
  4. Kiełbaski w cieście
  5. Ogórki z szynką i koperkiem
  6. Czekoladki z migdałami

Zobacz także: Pomysł na podawanie owoców

Na bufecie mogą się znaleźć gotowe przekąski, które można kupić w sklepie - oliwki, krakersy, koreczki z sera i owoców, kromki pumpernikla z pastą, połówki jaj z majonezem.

Do picia najlepiej podać wytrawne białe wino typu Prosecco lub lekkie czerwone wino oraz dużą ilość schłodzonej wody mineralnej.

Co przygotować wcześniej

Najlepiej dzień przed planowaną imprezą należy sprawdzić domowe zapasy i, w razie potrzeby, uzupełnić je. Dobrze jest także wcześniej przygotować pizzę. Dzień wcześniej dobrze jest zrobić czekoladki z migdałami i schłodzić napoje. Na przygotowanie całego przyjęcia potrzeba około 5,5 godziny, w tym 2 godziny w dniu poprzedzającym imprezę.

Zobacz także: Jak ułożyć wędliny na półmisku?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
Moje mieszkanie nawet na fingerfood party jest za małe, ale pomysł fajny :)
/7 lat temu
Ja wolę jednak biesiady przy stole:) Ale fingerfood party też może być ciekawe. Intrygują mnie te grzanki z mozarellą i bananami...