O czym nie mówić w pracy?
Spis treści:
- Nienawidzę swojej pracy
- Negatywne mówienie o innych pracownikach
- Opowiadanie o grzechach młodości
-
Mówienie o szukaniu pracy
Nienawidzę swojej pracy
Dr Travis Bradberry, influencer z LinkedIna i coach, wskazał tematy, których nie warto poruszać z pracy. Jednym z nich jest jawna niechęć do danej pracy.
Nie każdy lubi swoją pracę, jednak otwarte narzekanie może obniżać morale całego zespołu. Nawet jeśli nie lubimy swojej pracy, nie powinniśmy mówić o tym głośno.
Jeśli dajemy szefowi lub współpracownikom jasny sygnał, że i tak nie lubimy tej pracy, zarządzający będzie mieć mniejszy opór, aby nas zwolnić. Po co miałby nas unieszczęśliwiać?
Negatywne mówienie o innych pracownikach
Obgadywanie innych psuje atmosferę w zespole. Nie powinno się mówić o innych, że są leniami, kretynami czy niekompetentnymi osobami. Nasi koledzy mogą uznać, że w ten sposób sami chcemy pokazać się w lepszym świetle.
Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie dawanie konstruktywnej informacji zwrotnej.
Opowiadanie o grzechach młodości
Opowieści o np. o największym kacu w życiu opowiadane na imprezie czy przy piwie zwykle odbierane są z przymrużeniem oka. Inaczej jest w pracy, gdzie nie znamy dobrze osób nas słuchających. Możemy zostać uznani za osoby nieodpowiedzialne, a przy tym gorsze w danej pracy, nawet jeśli dana opowieść zdarzyła się dawno i obecnie jesteśmy zupełnie innymi osobami.
Budowanie wizerunku w pracy rządzi się innymi prawami. Na pewno masz lepsze historie do opowiadania niż wyżej wspomniane.
Mówienie o szukaniu pracy
Jeśli szukasz pracy, poczekaj z mówieniem o tym do momentu, aż otrzymasz od przyszłego pracodawcy pozytywną decyzję. Ujawnienie tego zbyt wcześnie może zmienić nastawnie do nas naszych kolegów.
Czytaj także:
Praca w innej branży? Badanie wykazało, ilu Polaków rozważa zmianę w karierze
Ci pracownicy niedawno dostali podwyżki. Mimo to chętnych do pracy brakuje
Dramatyczny problem młodych w pracy. Są na to szczególnie narażeni i często nieświadomi