POLECAMY

Sukces na Start

Skąd wziąć pomysł na biznes i pieniądze na jego sfinansowanie? Jak sprawić by z pomysłu wyrósł dobrze prosperujący biznes? Lepiej wziąć kredyt, ubiegać się o dotacje czy poszukać inwestora?
Sukces na Start fot. Panthermedia
Odpowiedź na te pytania znajdą uczestniczki nowej edycji projektu Sukces na Start. Rusz z miejsca! organizowanego w Warszawie w dniach 4-6 marca 2011 roku przez Akademię Kobiet Sukcesu oraz Instytut Przemiany.

W ramach IV edycji projektu skierowanego do kobiet chcących z sukcesem ruszyć z miejsca i zrealizować marzenie o  własnej firmie w piątek,  4 marca w Centrum Łowicka w Warszawie odbędzie się konferencja  pod hasłem „Od pomysłu do biznesu, czyli jak znaleźć pomysł na biznes i wdrożyć go w życie”  a w sobotę i niedzielę 5 i 6 marca cykl inspirujących szkoleń o tej tematyce.

W programie konferencji m. in.:
- skąd wziąć dobry pomysł na biznes?
- w jakich biznesach kobiety najlepiej się realizują?
- jak przejść z sukcesem od pomysłu do fazy jego wdrożenia?
- jakie możliwości pozyskania dofinansowań mają aktualnie osoby zakładające bądź prowadzące własną firmę?
- co się bardziej opłaca - samodzielne pozyskiwanie finansów czy znalezienie inwestora?
- na czym polegają koncepcje AIP Seed Capital i Aniołów Biznesu oraz kto może z nich skorzystać?

Goście specjalni:
- Jacek Błoński, Prezes Lewiatan Business Angels oraz wiceprezydent Zarządu European Business Angels Network (EBAN),
- Katarzyna Bryczkowska, finalistka Bizneswoman Roku 2008 w Konkursie „Sukces Pisany Szminką“, właścicielka firmy szkoleniowej IQ145,
- dr Rafał Kasprzak, ekspert w tematyce dotacji unijnych związany z SGH, autor książki "Fundusze Unijne na Rozwój Małych i Średnich Przedsiębiorstw",
- Dariusz Żuk, Prezes  Polski Przedsiębiorczej, Przewodniczący Rady Nadzorczej AIP Group,
dwie finalistki I etapu konkursu "Kobieta Sukcesu 2011".

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane po raz pierwszy wyniki unikalnego badania kobiecej przedsiębiorczości, przeprowadzonego we współpracy z firmą badawczą Quality Watch.

W konferencji może uczestniczyć aż 200 kobiet , udział jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja poprzez specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej projektu. 

Szczegółowy program oraz zapisy na stronie www.kobietyisukces.pl
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Patrycją Załug, e-mail: patrycja@instytutprzemiany.pl, tel.: +48 721 761 769

O projekcie:
Sukces na Start. Rusz z miejsca! to długofalowy program rozwoju kompetencji zawodowych kobiet.
Organizowany od 2010 roku przez Akademię Kobiet Sukcesu oraz Instytut Przemiany, projekt jak dotąd objął swoim zasięgiem ponad 700 kobiet.
Tematy nowych edycji projektu w 2011 roku: 4-6 marca 2011 „Od pomysłu do biznesu, czyli jak wdrożyć pomysł na biznes i wdrożyć go w życie”, 20-22 maja 2011„Emocje i relacje, czyli jak rozwinąć potencjał zawodowy i osiągnąć sukces w biznesie”, 16-18 września 2011„Codziennie Pewna Siebie w biznesie”, 18-20 listopada 2011 „Moc Skutecznego Działania w biznesie”. Cztery konferencje, kilkadziesiąt szkoleń, inspiracja, wiedza, networking – to wszystko po to, aby w roku 2011 kobiety mogły energicznie ruszyć z miejsca i wystartować po sukces!  

Tematy poprzednich edycji projektu:
- I edycja, marzec 2010 – coaching, networking, work-life balance, czyli jak rozwinąć swoją karierę lub założyć biznes;
- II edycja, październik 2010 – wizerunek kobiet w biznesie, atuty kobiety lidera;
- III edycja, listopad 2010 – niezależność finansowa kobiet, start we własny biznes.

Więcej na www.kobietyisukces.plInformacja o Organizatorach Projektu:
Akademia Kobiet Sukcesu to społeczność ponad 3000 kobiet aktywnych, przedsiębiorczych, chcących rozwijać siebie oraz swoje pasje i umiejętności. Kobiet pełnych radości życia. Jedna z największych organizacji kobiecych w Warszawie.  Misją Akademii jest dążenie do tego, by Polki patrzyły na sukces w dużo szerszym kontekście; by były bardziej świadome swoich potrzeb i drzemiącego w nich potencjału; by z większą pewnością siebie dążyły do spełnienia własnych marzeń; by przyjęły postawę aktywną wobec życia i żyły pełnią. Pełnią siebie, pełnią kobiecości, pełnią własnego potencjału i pełnią szczęścia - pełnią sukcesu. „Żyj pełnią!” to motto Akademii Kobiet Sukcesu.
W ciągu 2 lat istnienia, w ramach Akademii Kobiet Sukcesu odbyło się ponad 70 różnorodnych inicjatyw skierowanych do kobiet – w tym 12 dużych konferencji, kilkanaście spotkań networkingowych, kilkadziesiąt warsztatów rozwoju osobistego i szkoleń podnoszących kompetencje zawodowe. Prowadzimy też regularne badania nad potrzebami i napotykanymi problemami związanymi z  przedsiębiorczością i niezależnością finansową kobiet.

Najważniejsze projekty, które zamierzamy zrealizować w roku  2011 wspólnie z Instytutem Przemiany, to  4 edycje długofalowego programu rozwoju kompetencji zawodowych kobiet Sukces na Start. Rusz z miejsca!  (4-6 marca, 20-22 maja, 16-18 września i 18-20 listopada 2011) oraz Szkoła Liderek Akademii Kobiet Sukcesu i Instytutu Przemiany - innowacyjne studium interdyscyplinarne wzmacniające wśród kobiet postawę przedsiębiorczą i pro aktywną, które ruszy jesienią 2011. Dołącz do nas na: www.kobietyisukces.pl

***

Założony w 2009 roku przez Patrycję Załug, Instytut Przemiany,  ma na celu długofalowe wspieranie człowieka w budowaniu pewności siebie zmierzające do wydobycia pełni jego potencjału i realizacji marzeń, poprzez:
- szkolenia, warsztaty, treningi (m. in. wystąpienia publiczne, budowanie pewności siebie, asertywność, komunikacja interpersonalna, autoprezentacji, radzenie sobie ze stresem);
- publikacje (w przygotowaniu m. in. "Codziennie Pewna Siebie" - książka zawierająca 21-dniowy program wzmacniania pewności siebie dla kobiet oraz "Prezentacja wolna od stresu" - kompendium wiedzy o tym jak uwolnić się od stresu podczas wystąpień publicznych);
- konferencje (m. in. Sukces na Start - długofalowy program rozwoju kompetencji zawodowych kobiet);
- budowanie społeczności pewnych siebie kobiet na Facebooku: https://www.facebook.com/home.php#!/pages/Codziennie-Pewna-Siebie/178621768839601

Organizuje autorskie warsztaty i szkolenia, wykorzystując unikalną formułę Profesjonalnej Przemiany Postaw:
- Codziennie pewna siebie – warsztat dla kobiet, które chciałyby być bardziej pewne siebie, oferujący praktyczne techniki codziennego wzmacniania pewności siebie.
- Prezentacja wolna do stresu - szkolenie z wystąpień publicznych dla menedżerów (najbliższe już 24-25.03.2011), oparte na autorskim programie opanowania autostresu i zyskania swobody prezentowania.

Instytut propaguje ideę podążania drogą codziennej wewnętrznej przemiany  - odwagę życia zgodnie ze swoimi marzeniami i wartościami, realizację pełni potencjału, rozwój samoświadomości a w konsekwencji – radość życia. Partner Akademii Kobiet Sukcesu, współorganizator kobiecych inicjatyw.Więcej na: www.instytutprzemiany.pl


O autorze badania:
Piotr Szawiec, ekspert z ponad 12-letnim doświadczeniem z zakresu badań i doradztwa w obszarze jakości obsługi klienta. Ma na swoim koncie ponad 350 projektów przeprowadzonych na rynku polskim i rynkach międzynarodowych. Specjalizuje się w rynkach finansowych, a w szczególności w sektorze bankowym. Doradzał czołowym polskim bankom i spółkom z WIG20 w kwestiach wdrażania strategii obsługi klienta.

Ma na swoim koncie liczne projekty z zakresu przedsiębiorczości w Polsce. Współautor publikacji „Wykształcenie pracowników a pozycja konkurencyjna przedsiębiorstw” oraz „Inteligentne organizacje – zarządzanie wiedzą i kompetencjami pracowników” wydanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Obecnie dyrektor zarządzający firmy konsultingowo-badawczej Quality Watch. Zwolennik podejścia rozwoju marki przez dbałość o jakość obsługi klienta i nacisk na „customer experience”.

O firmie:
Quality Watch specjalizuje się a tworzeniu strategii i implementacji rozwiązań z zakresu Standardów Obsługi Klienta.  Firmę tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w projektach marketingowych i konsultingowych mający na koncie współpracę z największymi firmami w Polsce, w czasie której zrealizowali kilkaset projektów dla Klientów będących liderami w swoich branżach.

Quality Watch poza wdrożeniami skutecznych rozwiązań m.in. dla wiodących na polskim rynku banków, ma również wkład w rozwój przedsiębiorczości w Polsce, po przez realizację różnego rodzaju projektów mających na celu zdiagnozowanie potrzeb zarówno polskich przedsiębiorstw, jak i uczestników rynku pracy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)