Jesteś studentką i chciałabyś popołudniami lub w wolne dni popracować? Słusznie! Jeśli jednak jak dotąd nie udało ci się znaleźć żadnej posady, prawdopodobnie popełniasz któreś z poniższych błędów. Sprawdź, jak zdobyć pracę podczas studiów. Przestań popełniać te błędy!
Praca podczas studiów
Jeśli chcesz ją zdobyć:
1. Nie wypisuj wszystkich dotychczasowych prac
Pracowałaś dorywczo w różnych dziedzinach, ale nic z tych zajęć nie wiąże się ze stanowiskiem, na jakie obecnie aplikujesz? Nie rób tak! Jeśli nie możesz pochwalić się doświadczeniem z danej dziedziny, przedstaw, jakie umiejętności w pracy na poprzednich stanowiskach (wybiórczo) mogą być przydatne tam, gdzie aplikujesz.
2. Nie sądź, że piątki w indeksach ci sprzyjają
To, że jesteś wzorowym studentem, wcale nie musi znaczyć, że będziesz równie wzorowym pracownikiem. Zamiast przechwalać się wykształceniem, lepiej zadbaj o zdobywanie doświadczenia, nawet na darmowych praktykach.
3. Nie pomijaj listu motywacyjnego
Wielu studentów wykazuje się niedopuszczalnym lenistwem i nie wysyła listu motywacyjnego, gdy w ogłoszeniu wyraźnie jest taki wymóg. Nawet jeśli uważasz, że nie jest to twoja praca marzeń, po coś tam aplikujesz, więc powinnaś taki list napisać.
4. Nie przesadzaj z ozdabianiem CV
Wiesz dobrze, że twoje CV jest dość słabe merytorycznie, a chcesz przyciągnąć uwagę, więc wklejasz w nie kolorowe obrazki, kolorujesz tekst... Takie ozdobniki działają wręcz na twoją szkodę. CV powinno być przejrzyste i klarowne.
5. Nie szukaj pracy wyłącznie w jednym zawodzie
W trakcie studiów, a tym bardziej po studiach, możesz zdobyć pracę w różnych zawodach, które wykorzystują zdobyte przez ciebie umiejętności. Staraj się myśleć szerzej i znajduj niszę, w której będziesz mogła się rozwijać i w której jest praca z twoim wykształceniem.