Kobieta sukcesu - jak nią zostać

Kobieta sukcesu - jak nią zostać fot. Fotolia
Chcesz, żeby wszyscy wokół zaczęli tak mówić o tobie? Musisz stosować się do tych rad.
Milena Oszczepalińska / 28.08.2015 06:00
Kobieta sukcesu - jak nią zostać fot. Fotolia
Uśmiechnięta, zadbana, spełniona - jednym słowem - kobieta sukcesu. Jak nią zostać?

Wiele z nas marzy o ogromnym sukcesie, ale tylko nieliczne pomogą poznać jego smak. Dlaczego tak się dzieje, że niektórym droga kariery wydaje się być usłana różami, a innym jedynie kolcami po tych kwiatach?

Jak zostać kobietą sukcesu?

Jeśli myślisz, że po prostu nie masz szczęścia, jesteś w absolutnym błędzie. To nie o szczęście tu chodzi. Kariera koleżanki tylko z zewnątrz wygląda tak różowo. W rzeczywistości nawet nie wiesz, ile ona musi poświęcić każdego dnia, by ten sukces faktycznie osiągać. W każdej dziedzinie życia sukces to 20 proc. szczęścia, a 80 proc. nieustannej pracy. Jeśli chcesz zostać kobietą sukcesu, już od dziś stosuj się do poniższych rad.

1. Poranek to nie przedpołudnie

Uśmiechasz się, bo sama dobrze wiesz, że ta zasada dotyczy właśnie ciebie, Każdy poranek to jakby walka między tobą a łóżkiem, które ewidentnie cię przyciąga. A przecież znasz to: "kto rano wstaje...". A może to wcale nie jest wydumany frazes? Zrób postanowienie, że od jutra wstajesz naprawdę rano. Ale nie marnuj czasu! Poświęć go na ćwiczenia, które dotlenią twój mózg, czytanie lub naukę języka obcego. Trwanie w tym postanowieniu nauczy cię dodatkowo systematyczności - niezbędnej cechy dla wszystkich, którzy chcą odnieść sukces.

2. Podwyżka jest dla ludzi

Nie bój się o nią starać i prosić. Wiesz, dlaczego kobiety zarabiają mniej, niż mężczyźni? Ponieważ dużo rzadziej same wychodzą z inicjatywą pytania szefa o podwyżkę. Przemyśl to i jeśli uważasz, że już od dawna zarabiasz zbyt mało, a zrobiłaś dla firmy dużo dobrego - działaj. Przygotuj się i umów z szefem na rozmowę. Istnieje spora szansa, że ci nie odmówi!

3. Poszukiwany wzór do naśladowania

Szukaj ludzi, którzy inspirują. Mogą to być znane postaci albo osoby z twojego otoczenia. Możesz też wykorzystać magazyny kobiece - znajdziesz w nich wiele pozytywnie nastrajających porad i wskazówek. To da ci energię do poszukiwania pasji w życiu. Kobieta sukcesu to nie tylko ta, co ma miliony na koncie, ale też taka, która jest po prostu ciekawą, pełną pasji osobą.

4. Cel motywacją do sukcesu

"Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, na pewno tam nie dotrzesz". To słynne powiedzenie powinnaś wyryć sobie w myślach na stałe. Postaw sobie ambitny, realny cel i ochoczo do niego zmierzaj. Jak tylko zobaczysz postępy i to, jak już niewiele zostało ci do końca, poczujesz, jakbyś dosłownie dostała skrzydeł. A z takim podejściem sukces murowany!

5. Wyzwania - tak, wykorzystywanie - nie!

Bądź odważna, nie pozwalaj jednak, by tobą manipulowano i zachęcano cię do robienia nadmiernej ilości rzeczy niby tylko dlatego, żeby podejmować nowe wyzwania. Strzeż się manipulacji, bądź czujna. Nigdy nie rezygnuj z nowych wyzwań, ale z traktowania cię jak zwierze pociągowe - zawsze!

Zobacz też: