POLECAMY

Jak zwiększyć efektywność działania w pracy?

Chcesz, żeby praca zaczęła ci iść sprawniej? Sprawdź nasze porady!
Jak zwiększyć efektywność działania w pracy? fot. Fotolia

Każdy dzień w pracy kończy się dla ciebie zostawaniem po godzinach? Dawniej wyrabiałaś się z zadaniami, ale teraz wszystko idzie ci strasznie wolno? Może źle organizujesz swój dzień, robisz wszystko chaotycznie albo zwyczajnie nie masz energii do działania. Aby znów odzyskać dawny zapał, skorzystaj z naszych rad. Pomogą ci one zwiększyć efektywność pracy.

Jak zwiększyć efektywność pracy?

Oto nasze wskazówki:

Ustalaj cele konsekwentnie je realizuj

Pierwszym krokiem do zwiększenia wydajności pracy jest wypracowanie umiejętności ustalania priorytetów. Zanim zaczniemy działać, postarajmy się określić, które zadania w danym momencie są najważniejsze z punktu widzenia firmy. Musimy pamiętać o naszych głównych celach oraz ich hierarchii. Harmonogram działań jest kluczem do sukcesu, dlatego bądźmy przygotowani i ustalmy konkretny plan realizacji poszczególnych zadań.

Posprzątaj biurko

Stos pomieszanych dokumentów potrafi zabrać mnóstwo niezwykle cennego dla nas czasu. Chaos
i bałagan na biurku
regularnie zaburza rytm pracy, co powoduje nagromadzenie obowiązków,
a w rezultacie podnosi poziom stresu i zniechęcenia.

Nie zapominaj o zdrowym odżywianiu

Powyższe sposoby zwiększania efektywności są niezwykle istotne, ale najważniejszą, żelazną zasadą jest to, aby nie być głodnym w pracy! Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) regularne spożywanie posiłków może zwiększyć efektywność pracy nawet o 20%. To jak często i co jemy jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na naszą aktywność w ciągu całego dnia. Pomimo tego, że jest to tak oczywiste, często z braku czasu rezygnujemy z wartościowego posiłku na rzecz niezdrowej, szybkiej przekąski. Oczywiście zorganizowanie zdrowego, pełnowartościowego posiłku w czasie pracy może wydawać się trudnym zadaniem, ale można sobie pomóc, np. zamawiając zdrowe jedzenie do firmy.

Sprawdź też:

Na podstawie materiałów prasowych serwisu PizzaPortal.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)