Istnieje również coraz większa grupa przedsiębiorców, urzędników którzy potrzebują czystych i wyprasowanych garniturów, kostiumów, spodni i spódnic. Jedyną nadzieją dla nich jest dobra pralnia, zlokalizowana w miarę blisko, gdzieś „po drodze” do domu czy pracy.
Zaczynając myśleć o założeniu pralni musisz mieć na nią pomysł, szczególnie że nie jest to tanie przedsięwzięcie i prawdopodobnie będziesz musiał zwrócić się do banku o przyznanie kredytu.
Chodzi tu głównie o wybranie klienta, do którego ma być skierowana Twoja oferta:
- klient indywidualny, czy
- instytucjonalny.
Drugim aspektem jest zakres usług jakie będziesz oferował poczynając od zwykłego prania odzieży (płaszczy, kurtek, garniturów, spodni, spódnic), przez czyszczenie skór, kożuchów, dywanów itd.
Dobrym pomysłem na pralnię może być oferta obsługi firm, przyjmowanie od nich stałych zleceń np. szpitale, przychodnie, biura, salony kosmetyczne i fryzjerskie, pensjonaty, hotele, wypożyczalnie strojów itp.).
Zobacz także: Jak założyć szkołę tańca?
Te decyzje pozwolą Ci wybrać rodzaj pralni, którą otworzysz:
- wodna – oferującej pranie wodne (pranie mokre) wyrobów włókienniczych pochodzenia naturalnego lub z tworzyw sztucznych (raczej klienci instytucjonalni);
- chemiczna – oferującej usługi czyszczenia chemicznego (pranie suche) wyrobów włókienniczych a także wyrobów skórzanych, których nie należy prać w wodzie (oferta raczej do klientów indywidualnych).
Możliwości proponowanych przez pralnię usług jest kilka:
Pralnia chemiczna - usługi skierowane do klienta indywidualnego - pranie futer, kożuchów, kurtek skórzanych, garniturów, sukni, płaszczy itp.
Pralnia wodna - usługi skierowane do klienta indywidualnego - pranie bielizny osobistej, bielizny pościelowej.
Zobacz cały artykuł na: biznes.wieszjak.polki.pl