Ulubione książki Anji Rubik

I nie dotyczą one mody!
Edyta Liebert / 20.05.2015 05:27

Nie każdy o tym, wie, ale Anja Rubik jest prawdziwą miłośniczką książek! Specjalnie dla Polki.pl wytypowała 5 modowych książek, które stanowią dla niej inspirację oraz 5 publikacji, które od lat są na jej topliście ulubionych lektur. Jakie to tytuły?

Ulubione książki Anji Rubik

Ostatnio na jej profilu pojawiło się zdjęcie Rubik, która trzymała w ręku jedną ze swoich książkowych zdobyczy ostatnich miesięcy. Była to nagradzana, zagadkowa opowieść o miejskim życiu autorstwa Jakuba Żulczyka pt. "Ślepnąc od świateł". Lektura bardzo musiała przypaść jej dop gustu, skoro modelka pochwaliła ją na swoim Instagramie:
 

Polecam #jakubzulczyk #slepnacodswiatel #greatread #framejeans @jakubzulczyk

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anja Rubik (@anja_rubik)


W ścisłej czołówce top książek wg Anji Rubik dominują powieści i reportaż. Prócz "Ślepnąc od świateł", w zestawieniu znalazł się czołowy polski reportażysta i urastający do rangi klasyki reportażu "Heban". To złożona z wielu wątków fascynująca, nowoczesna relacja z wyprawy w głąb Czarnego Kontynentu, ukazująca Afrykę u progu XXI wieku, rozdzieraną wojnami, głodem, epidemiami i korupcją.

Anja Rubik jest fanką polskiej literatury, ale w gronie jej ulubionych książek znalazła się też prawdziwa klasyka literatury rosyjskiej, amerykańskiej oraz... norweskiej! Rubik lubuje się w zawikłanej, modernistycznej prozie i nie stroni od skomplikowanych fabuł. Jesteście ciekawe - tym razem nie modowych, a książkowych - wyborów najsłynniejszej polskiej top modelki Anji Rubik? Do odkrycia zostały jeszcze 2 pozycje. Zajrzyjcie do galerii!

Zobacz: