Zapraszamy na IV Kongres Kobiet - zarejestruj się za darmo! fot. Fotolia

Zapraszamy na IV Kongres Kobiet - zarejestruj się za darmo!

5 sesji plenarnych, 21 paneli równoległych, 3 okrągłe stoły, ponad 100 wystawców w Parku Kobiet, dziesiątki zagranicznych gości, setki dziennikarzy, blisko 10 tysięcy uczestniczek - po raz kolejny w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
/ 11.10.2017 15:20
Zapraszamy na IV Kongres Kobiet - zarejestruj się za darmo! fot. Fotolia

5 sesji plenarnych, 21 paneli równoległych, 3 okrągłe stoły, ponad 100 wystawców w Parku Kobiet, dziesiątki zagranicznych gości, setki dziennikarzy, blisko 10 tysięcy uczestniczek - po raz kolejny w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

IV Kongres Kobiet - Aktywność, przedsiębiorczość, niezależność

Miejsce: Warszawa, 14 - 15 września 2012

 „Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność” to hasło czwartej już odsłony dwudniowego święta kobiet z całej Polski i zagranicy. Będzie to festiwal szeroko pojmowanej kobiecej samorealizacji w najlepszym wydaniu – od działalności lokalnej, samorządowej, poprzez aktywność społeczną, polityczną i biznesową, wreszcie – przedsiębiorczość i przebojowość kobiet z miast, miasteczek i wsi. Celem Kongresu jest pokazywanie dobrych praktyk, uczenie skutecznych rozwiązań i inspirowanie do innowacyjnych pomysłów.  Polskie kobiety po raz kolejny będą miały okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania inspiracji oraz motywacji do działania. Dzięki Kongresowi, my – kobiety, jesteśmy silniejsze, lepiej słyszalne, zauważalne i bardziej skuteczne. Polska, Europa i świat potrzebują przedsiębiorczych kobiet! Kobiety potrzebują Kongresu Kobiet!

Po raz pierwszy podczas Kongresu Kobiet tak silnie do głosu dojdzie kultura. Rozpoczniemy występem zespołu „Jarzębinki”, w piątkowy wieczór publiczność będzie bawić się przy przebojach KAYAH, a DJ WIKA – 72-letnia DJka zagra w  sobotnie popołudnie. Park Kobiet, pełen warsztatów, prelekcji, ekspozycji i spotkań z interesującymi ludźmi, będzie tętnił życiem do późnego wieczora. A przede wszystkim -  nielimitowany czas na poważną debatę i swobodną dyskusję.  

Zarejestruj się już dziś. Liczba miejsc ograniczona! Wejdź na stronę Kongresu Kobiet

Plan IV Kongresu Kobiet

1 dzień

8.00    Rejestracja

9.45    Powitanie

10.00    Sesja 1 - Skąd przychodzimy, dokąd idziemy

11.30    Interpelacje do Rządu

12.00    Sesja 2 - Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność

13.30    Przerwa (atrakcje Parku Kobiet)

14.30    Sesje równoległe (panele, warsztaty, okrągłe stoły) + prezentacje w Parku Kobiet
Nowoczesna edukacja, biznes, przedsiębiorczość kobiet wiejskich, kwoty w biznesie, emerytury, rodzicielstwo, finansowanie UE, spółdzielczość i samorządność, firmy rodzinne, droga do zarządów, 45+, solidarność międzypokoleniowa, wiek kobiet, zdrowie i prawa reprodukcyjne, osoby zależne, przemoc, mentoring, networking, polityka, kariera, własny biznes krok po kroku, „weź sprawy w swoje ręce”, kultura i wiele, wiele innych...

19.00    Koncert KAYAH

20.00    Koktajl

2 dzień

9.00    Projekcja filmu MISS REPRESENTATION

10.30    Sesja 3 - Stereotypy i ich wylęgarnie: szkoła, kultura masowa, media, reklama, władza

11.30    Niespodzianka kulturalna

12.00    Sesja 4 - Dość przemocy wobec kobiet!

13.30    Przerwa (atrakcje Parku Kobiet)

14.30    Sesja 5 - Praca domowa, zagrodowa i zawodowa – godzenie ról

16.00    Wystąpienia Gości Specjalnych i Uroczystość Wręczenia Nagród Kongresu

17.00    Podsumowanie i zakończenie + Happening Muzyczny

Park Kobiet - w kuluarach wystawy, porady, prezentacje, warsztaty, stoiska, konkursy i wiele innych atrakcji