POLECAMY

Uważaj na Facebooku!

Korzystanie z portali społecznościowych na dobre weszło nam w krew.Rosnąca popularność dodatkowych funkcji portali niesie ze sobą zagrożenia dla użytkowników w postaci szkodliwego oprogramowania i ataków hakerskich. Jak bezpiecznie korzystać z tej formy aktywności w sieci?

Korzystanie z portali społecznościowych na dobre weszło nam w krew. Rosnąca popularność dodatkowych funkcji portali niesie ze sobą zagrożenia dla użytkowników w postaci szkodliwego oprogramowania i ataków hakerskich. Jak bezpiecznie korzystać z tej formy aktywności w sieci?

Oto wskazówki, jak pozostać bezpiecznym na portalach społecznościowych i nie paść ofiarą cyberoszustwa.

Po pierwsze ustawienia ochrony danych. Zdecyduj, ile chcesz ujawnić i ile dany portal społecznościowy, żąda, żebyś ujawnił. Podczas rejestrowania się w portalu wypełnij tylko wymagane pola i wybierz najbardziej restrykcyjne ustawienia domyślne. Po co od razu ujawniać wszystko o sobie? Ten, kto będzie chciał cię znaleźć, i tak cię znajdzie.

Uważaj, co publikujesz. Musisz mieć świadomość, że portali społecznościowych korzystają różni ludzie, nie zawsze o dobrych intencjach. Dlatego pamiętaj, że prywatne informacje o tobie mogą wyrządzić ci wiele szkody. Daruj sobie pisanie o tym, że obijasz się pracy, jeśli masz w znajomych swojego szefa...

Nie idź na ilość, ale na jakość. Nie przyjmuj do znajomych kogo popadnie i miej na uwadze to, że każdemu, kogo przyjmujesz do swojego grona znajomych, udostępniasz wiele informacji na swój temat.

Dobre hasło do podstawa. Znane są przypadki tzw. kradzieży tożsamości na portalach społecznościowych. Chyba nie chcesz, żeby ktoś z twojego konta wysyłał niedwuznaczne propozycje do twojej teściowej...

Uważaj na szkodliwe oprogramowanie. Jeśli otrzymujesz od kogoś z odsyłacz do „świetnego filmu”, zastanów się, czy ufasz jej osobie. Jedno kliknięcie w zainfekowane źródło powoduje zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem. Czasem, dzięki takiej metodzie, cyberprzestępcy tworzą sieci zainfekowanych komputerów, które wykorzystują do rozsyłania spamu lub przeprowadzania ataków.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Dam sobie reke uciac ze polowa lasek za haslo bierze date urodzin swoja lub swojego chlopaka :-)
/8 lat temu
a faceci nie lepsi ;P
/8 lat temu
popieram artykuł!!! dało mi trochę do myślenia... idę na mój profil trochę go zablokować;-)