Najlepszy partner dla osób urodzonych w latach Ziemi

Jakiego partnera powinny szukać osoby w żywiole Ziemi? Na jakie cechy charakteru partnera powinni zwracać uwagę, kiedy liczą na trwały związek? Sprawdź najbardziej sprzyjające żywioły dla Ziemi!
/ 21.08.2012 15:45
Para fot. fot. Fotolia

Związek Ziemi i Ognia

Ogień rodzi Ziemię - to twórczy związek pełen harmonii. Fantazja, energia i spontaniczność Ognia czyni barwnym uporządkowane życie Ziemi. Spokój i opanowanie Ziemi daje Ogniowi siłę i podstawy do działania oraz aktywności. Ziemia potrafi ustabilizować twórczą energię Ognia i zamienić ją w konkretne korzyści. Ogień potrzebuje wrażliwości Ziemi, a Ziemi potrzebuje fantazji Ognia. Podsycają nawzajem swoją namiętność. Ogień lubi dominować, ale ceni sobie siłę i poczucie bezpieczeństwa, jakie daje jemu Ziemia. Ziemia potrafi też wskazać Ogniowi kierunek jego aktywności i dominacji, gasząc czasami jego słomiany zapał, a rozpalić żar Ognia tam, gdzie odniosą wspólne korzyści. Istnieje niebezpieczeństwo, że Ogień znudzi się konserwatywnym i mało elastycznym podejściem do życia Ziemi i zechce swój żar rozniecić gdzieś poza związkiem. Ogień lubi eksperymenty i jeśli Ziemia nie dotrzyma mu kroku, może zapomnieć o lojalności i wierności. Ziemia jednak jest skłonna wybaczyć i wszelkimi dostępnymi metodami zatrzymać przy sobie partnera.

Więź, jaka łączy Ogień i Ziemię jest tak silna, że potrafią przetrwać kryzysy. Ogień, chociaż Ziemia czasami wydaje się  mu nudna, potrzebuje jej energii, aby wzbogacić swoją strefę seksualną o głębokie erotyczne przeżycia. Związek Ognia i Ziemi jest najsilniejszy, jeśli Ogniem jest mężczyzna a Ziemią kobieta. W takim związku kobieta Ziemia z przyjemnością zajmie się domem, rodziną i finansami, a jej partner Ogień będzie mógł zarabiać pieniądze, prowadzić barwne życie towarzyskie urozmaicając tym samym życie Ziemi i nie przejmować się rachunkami, inwestycjami, remontami i wszelkimi przyziemnymi sprawami. Będzie czuł się bezpieczny i będzie miał poczucie, że zawsze jak wróci do domu, to wszystko będzie na swoim miejscu i w idealnym porządku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Ognia kończą się na 6, 7 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Ziemi i Drzewa

Jeśli odnieść się do przyrody to oczywiste jest, że drzewa zabierają ziemi wodę i swoimi korzeniami rozbijają ją. Czyli w uproszczeniu można stwierdzić, że pozbawiają ją stabilizacji. Wysuszona i rozbita korzeniami ziemia obsypuje się. Podobnie jest z parą Drzewo-Ziemia. Człowiek Ziemia będzie dążył do spokoju i stabilizacji, trochę tak jakby nie chciał się poddawać zmianom, i jeśli raz coś uzyska to na zawsze i na trwałe. Drzewo natomiast ma naturę ciekawską, zmienną i zawsze chce nadążać za modą, nowinkami, nowościami. Ziemia lubi przebywać w domu i pielęgnować więzy rodzinne, a Drzewo chce poznawać świat, nowych ludzi i nowe możliwości. Tak długo, jak oboje będą szanować swoje potrzeby i wspierać się, związek może funkcjonować bardzo dobrze. Ziemia da oparcie w rodzinie dla Drzewa, a Drzewo wniesie do związku powiew świeżości i ekscytację przygodą. Niestety na dłuższą metę na pewno dojdzie do konfliktu interesów i do sprzeczki. Ziemia jest uparta i lubi zamykać się w sobie, ale też potrafi cierpliwie walczyć o związek. Drzewo jest bardziej elastyczne i uzewnętrznia swoje emocje, a także ceni sobie oparcie, jakie ma w Ziemi. Dlatego to Drzewo powinno postarać się porozumieć z upartą, ale prostoduszną Ziemią i jeśli będzie umiało nawiązać kontakt z Ziemią, może powstać udany związek naładowany sporą dozą erotyzmu. Drzewno może i powinno dostosować się do nastrojów Ziemi, aby stworzyć podstawy trwałego, szczęśliwego związku. W przeciwnym razie nie można wykluczyć, że nadejdzie moment, kiedy obie strony zaczną się zwalczać. Tej parze przyda się trochę elementu Ognia, który połączy Drzewo i Ziemię. Ognia mogą poszukać w czerwonych dodatkach w wystroju mieszkania, w blasku świeć w sypialni i w wspólnych wakacjach w ciepłych krajach, gdzie Drzewo będzie szalało na imprezach i sportach ekstremalnych, a Ziemia będzie wygrzewać się w słońcu.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Polecamy:Jak stworzyć szczęśliwy związek - wskazówki feng shui

Związek Ziemi z Ziemią

Taki związek wytrzyma ze sobą całe życie. Dla obserwatora ta para to para nudziarzy. Spędzają czas na spełnianiu swoich zachcianek, dopieszczaniu się nawzajem i dbaniu o swoje gniazdko. Są pragmatyczni, oszczędni i dość nudni. Oczekują od siebie nawzajem zainteresowania, dotyku, pieszczoty i kiedy któreś z partnerów czuje się zaniedbane, może dojść do sprzeczki. I pewnie sprzeczka jest jedną z nielicznych odmian w ich życiu. Kłótnia to sytuacja, która wnosi świeży powiew do tego związku, gdyż jest okazją, aby rozniecić od nowa zagrożone uczucia i wnieść nowy impuls do związku. Ta para jest bardzo zmysłowa. Erotyka oraz seks mają dla nich bardzo duże znaczenie. Potrafią i chcą baraszkować na łonie natury. Oboje pragną sporej gromadki dzieci i lubią spędzać czas w domu z rodziną. Szanują też tradycje oraz utrzymują chętniej kontakt z rodziną niż ze znajomymi.

Powinni jednak pamiętać, że czasami warto poszaleć, odkryć nowe obszary aktywności, a być może posmakować zakazanego owocu. Ten związek może odświeżyć i sprawić, że będzie radośniejszy - przyda się mu odrobina elementu Ognia w postaci np. wyjścia na głośny koncert, do dyskoteki czy też zastosowanie czerwonego koloru w wystroju wnętrza.

Dla przypomnienia lata Ziemi to lata kończące się na 8, 9 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Ziemi i Metal

W przyrodzie ziemia tworzy w swoim wnętrzu metal, który bardzo długo czerpie z jej zasobów. Z innej strony metalowy pług rolnika rozpulchnia ziemię i powoduje, że staje się żyzna. Podobnie jest z tym związkiem. To naprawdę harmonijny udany związek na lata. Ziemia czuje się odpowiedzialna za Metal i stwarza mu warunki do rozwoju, a Metal z kolei, dzięki swojej niezłomności, ambicji i sile seksualnej, jest w stanie pobudzić do życia nieco wyjałowioną Ziemię. Związki Ziemia-Metal często na pierwszym miejscu stawiają wartości materialne, zamiast kierować swą energię w kierunku zmysłowości. Jednak nie samym chlebem człowiek żyje, dlatego ta para powinna pamiętać o elemencie Ognia, który jeśli będą z niego czerpać spowoduje, że również w sferze erotyki będą doskonale połączeni. Podobnie jest w przyrodzie. To żar i ogień wewnątrz ziemi tworzy metal, który pozwala na doskonale połączenie tych dwóch elementów. W sypialni tej pary na pewno powinien znaleźć się czerwony element i płonące świece. Dobrym urozmaiceniem codzienności mogą być igraszki na podłodze przy kominku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Metalu kończą się na 0, 1 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Ziemi i Wody

Jeśli obserwujemy przyrodę to wiemy, że ziemia i woda to błoto. Nadmiar wody rozmywa ziemie, a brak wody ją wysusza i ziemia staje się pustynią. Podobnie jest w związku tych partnerów. Oboje w bardzo łatwy sposób mogą się ranić. W takim związku szczególnie ważna jest równowaga we wzajemnym dawaniu i braniu. Każdy nadmiar lub niedobór mogą doprowadzić do konfliktu, cierpienia i rozpadu.

Problem tkwi w tym, że ludzie z żywiołu Ziemi poszukują w związku cech trwałości, niezawodności i zmysłowości. Te cechy są obce Wodzie. Ona raczej poszukuje zmian, jest owiana tajemnicą i wykazuje chłód emocjonalny. W tym związku najważniejsza jest szczera rozmowa i wzajemne zaufanie. Potrzebują elementu Metalu, który reprezentuje moralność, szlachetność, prawdomówność. Oczywiście oprócz cech psychicznych Metalu można zastosować remedia w postaci białego koloru, metalowych ozdób lub wspólnego zainteresowania inwestowaniem pieniędzy. Tak, aby intuicyjna Woda i pragmatyczna Ziemia mogły się razem wykazać w pomnażaniu wspólnego majątku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Polecamy: Sypialnia według feng shui: Jak stworzyć w niej namiętną atmosferę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.02.2013 22:01
dobry artykuł. ja swojego rycerza znalazłam na http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Towarzyskie-15 po naprawde długich poszukiwanaiach. zawsze sprawdzam astrologię w tego rodzaju sprawach