Choinki sztuczne, ale ładne

Sztuczne choinki nie muszą straszyć plastikowymi wykończeniami „igieł” i kanciastym, równie nieżywym „pniakiem”. Mogą za to ceną, no ale za lenistwo trzeba czasem słono płacić.
Sztuczne choinki nie muszą już straszyć plastikowymi wykończeniami „igieł” i kanciastym, równie nieżywym „pniakiem”. Mogą za to ceną, no ale za lenistwo trzeba czasem słono płacić.

Oczywiście, żywe choinki są najładniejsze – wyglądają świeżo i roztaczają wokół piękny zapach żywicy. Niektórym jednak może przeszkadzać fakt, że trzeba je co rusz podlewać i wciąż zamiatać opadające igły. Dla tych, którzy chcą zachować urok żywego drzewka i jednocześnie pozbyć się żmudnych zabiegów pielęgnacyjnych, mamy kilka rozwiązań.

Choinki od Tintown Design - na gałązkach takiego drzewka "siedzi" wszystko: od ptaków, motylków, po ogony różnych zwierząt. Drzewko składa się z dwóch części włożonych jedna w drugą. Proste do złożenia. Pośrodku prezentuje się stojak na świece - równie choinkowy. W ofercie są także płatki śniegu, które też można traktować jak wieszak na różnego rodzaju bombki i ozdoby.

Choinki sztuczne, ale ładne
www.tintown.co.za

A oto najdroższa choinka świata - 1,8 milionów dolarów za małe cudo, które mieni się diamentami. 40-centymetrowa choinka ma to "diamentowe dziecko" Afryki i Australii, z których pochodzą kamienie - jest ich w sumie 400.

Choinki sztuczne, ale ładne
www.afp.google.com

Trochę tańsza od diamentowego drzewka jest warta 850 tys. dolarów choinka wykonana z 21 kilogramów 24-karatowego złota. Autorką tego cacka jest pochodząca z Japonii jubilerka Ginzę Tanakę. Luksusowa choinka jest chyba więcej warta niż prezenty, które pod nią się znajdą. Ale oczywiście tylko w kwestii wartości materialnej, nie sentymentalnej.

Choinki sztuczne, ale ładne
www.ginzatanaka.co.jp

I jeszcze jedna ekskluzywna propozycja - złoto-diamentowe drzewko od Steve Quick Jeweler. 250 sztuk diamentów tworzy podstawkę 18-karatowego, złotego drzewka, ozdoby na "gałązkach" i "oblepia" platynową betlejemską gwiazdę. Drzewko warte jest 500 tys. dolarów i dobrze strzegącego go oka.

Choinki sztuczne, ale ładne
www.stevequickjeweler.com

Dla designerów z Büro North najważniejsze jest środowisko, dlatego w swojej pracy starają się zminimalizować użycie nierecyklingowanych elementów do swoich projektów. To drzewko należy do tych "wielokrotnego użytku" i dostępne jest w trzech rozmiarach.

Choinki sztuczne, ale ładne
www.buronorth.com

Sto procent makulatury i ciekawy efekt - naprawdę fajne, zrecyklingowane efekty prezentuje choinka autorstwa Davida Starka, który wraz ze swym zespołem pokleił niemal 200 kawałków makulatury, nadał im lekko pokręcony kształt, pokrył emalią chroniącą przed ogniem i powstała zdrowa alternatywa dla żywej choinki.

Choinki sztuczne, ale ładne
www.davidstarksketchbook.com

Oto choinka kreatora, któremu tak naprawdę wszystko można - nawet wywracać dotychczasowe skojarzenia na temat bożonarodzeniowego drzewka.Projektant John Galliano stworzył specjalnie dla domu mody Dior zaproponował nowy typ art-decowej choinki, fantastycznej, z zawieszonymi na niej postaciami śnieżnych lampartów. Dziwna, nietypowa. Stoi w każdym razie w holu hotelu Claridge's w Londynie.

Choinki sztuczne, ale ładne
www.claridges.co.uk

Amerykanie mają "fioła" na punkcie Pac Mana i widzą go dosłownie wszędzie - dlatego też ten historyczny komputerowy labirynt jednej z pierwszych gier na PC, w którym Pac Man "nadziewa się" na różnych wrogów, ale i na pikselowe jedzenie, dzięki któremu odzyskuje siły utracone w wyniku potyczek, został przeniesiony w wersji równie elektronicznej na choinkę. (Świetna alternatywa dla tych, którzy do tej pory święta spędzali przed ekranem komputera, ale nagle kazano im się odessać od ulubionego peceta, by zjedli barszcz z uszkami - w imię rodzinnej tradycji Bożego Narodzenia).

Choinki sztuczne, ale (raczej) ładne
www.toxel.com

Bibliotekarze też mają swoje życie - oto świąteczny i mało intelektualny sposób wykorzystania książkowych zasobów "świątyni wiedzy".

Choinki sztuczne, ale (raczej) ładne
www.flickr.com

Typowe studenckie rozwiązanie dla nadmiarów butelek, których podczas weekendowych imprez gromadzi się zawsze sporo.

Choinki sztuczne, ale (raczej) ładne
www.trendhunter.com/

A oto choinka dla totalnych leniuchów, którym kompletnie nie chce się bawić w wieszanie bombek, łańcuchów i innych świecidełek na zielonym drzewku, którego w sumie... i tak nie mają. Oto projektor choinkowy, który możesz samemu zrobić. O ile ci się zechce.

Choinki sztuczne, ale (raczej) ładne
www.freewebs.com

Drzewko z diod LED, która - kręcąc się jak "bączek" - sprawia wyjątkowe choinkowe wrażenie.

Choinki sztuczne, ale (raczej) ładne
www.flockr.com

I ogromna konstrukcja ze zużytych piłeczek pingpongowych (czy raczej będących "poza grą"). Bombek dzięki temu już nie trzeba na tej choince wieszać.

Choinki sztuczne, ale (raczej) ładne
www.translate.googleusercontent.com


Magdalena Mania
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/4 lata temu
Ja w tym roku odeszłam od corocznej tradycji kupowania żywej choinki. Skusiłam się na sztuczną. Zachwyciły mnie jej białe końce igieł, wygląda jak oprószona śniegiem. Po prostu urocza.
/4 lata temu
Ja niby mam w domu sztuczną choinkę,a le przynajmniej wygląda jak żywa. Prezentuje się super. Na pewno o wiele bardzie j tradycyjnie niż te przedstawione powyżej. Do tego nie sypią się z niej igły a to duża zaleta. Choinka musi wyglądać jak choinka...
/5 lat temu
To są zwykłe dekory, a nie choinki, bo przecież choinka to choinka, a nie kawałek papieru, czy butelki. Chociaż z drugiej str. oryginalne i pomysłowe to wszystko. Ja stawiam na eko w domu, owszem, ale na eko panele słoneczne, na domową oczyszczalnię ścieków Ekohouse, eko jedzenie, żarówki itp :)
POKAŻ KOMENTARZE (5)