5 pomysłów na wiosenną aktywność!

Choć słoneczna aura będzie nam towarzyszyć dopiero za kilkanaście dni, już teraz możecie przygotować się na temperaturowe nadejście wiosny. Polecamy wykorzystać tą ciepłą porę roku i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Mniejszy lub większy wysiłek fizyczny doda wam energii i wprowadzi w pozytywny nastrój!
/ 24.03.2013 06:02

Choć słoneczna aura będzie nam towarzyszyć dopiero za kilka dni, już teraz możecie przygotować się na temperaturowe nadejście wiosny. Polecamy wykorzystać tą ciepłą porę roku i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Mniejszy lub większy wysiłek fizyczny doda wam energii i wprowadzi w pozytywny nastrój!

5 pomysłów na wiosenną aktywność!

Uprawianie niektórych dyscyplin sportowych wymaga od nas wcześniejszego rozruszania mięśni. Choć my proponujemy lekki i przyjemny ruch, do niektórych naszych propozycji, będziecie musieli się również przygotować. Mamy na myśli odkurzenie lub zakupienie sprzętu, który będzie niezbędny podczas ćwiczeń w parku, lesie czy w miejscu do tego wyznaczonym. Zobaczcie, jaki rodzaj ruchu pomoże wam osiągnąć wymarzoną sylwetkę i pobudzić wasze mięśnie.

 

Rolki

Czytaj także - Może rolki?

Jazda na łyżworolkach jest sportem dla tych, którzy chcą wzmocnić ramiona i nogi, spalić sporą ilość kalorii, a także dobrze się bawić. Oprócz rolek, warto zaopatrzyć się w ochraniacze na łokcie i kolana, które w razie upadku zabezpieczą wasze ciała przed urazem. A więc ruszamy!

5 pomysłów na wiosenną aktywność!

Fot. depositphotos.com

 

Deskorolka

Oto rodzaj ruchu dla tych bardziej odważnych. Przygodę z deską proponujemy rozpocząć od powolnej jazdy, aby móc przywyknąć do faktu, że deskorolka porusza się w przód i w tył. Kiedy już zaprzyjaźnicie się z tym sprzętem, stopniowo zwiększajcie prędkość, zaliczając jednocześnie mniejsze i większe rampy. Życzymy jak najwięcej pokonanych przeszkód!

5 pomysłów na wiosenną aktywność!

Fot. depositphotos.com

 

Latawiec

Jeśli puszczanie latawców kojarzy wam się wyłącznie z piknikiem na trawce, jesteście w błędzie. Podczas tej niepozornej zabawy wasze mięśnie pracują, a wy nie jesteście tego zupełnie świadomi. Skutki tej bieganiny za latawcem odczujecie z pewnością na własnej skórze następnego dnia. Nie rezygnujcie jednak z tej jakże przyjemnej aktywności!

5 pomysłów na wiosenną aktywność!

Fot. depositphotos.com

 

Rower

Przejażdżki rowerowe są najczęściej wybieraną formą aktywności fizycznej. Nic w tym dziwnego, przecież każdy z was posiada rower. Bardziej doświadczeni cykliści decydują się na trudniejsze, ekstremalne trasy, a z kolei osoby chcące wyłącznie „poruszać się” wybierają ścieżki rowerowe w własnym mieście. Zatem – szerokiej drogi!

5 pomysłów na wiosenną aktywność!

Fot. depositphotos.com

 

Jogging

Do uprawiania tej dyscypliny sportowej potrzebne wam będą wygodne buty. Jeśli dopiero rozpoczynacie przygodę z bieganiem, musicie przygotować się na spory wysiłek. Nie poddawajcie się jednak zbyt szybko! Z dnia na dzień wasza kondycja i samopoczucie będzie zdecydowanie lepsze. Życzymy zatem dużo pokonanych kilometrów!

5 pomysłów na wiosenną aktywność!

Fot. depositphotos.com