POLECAMY

Jest ich wiele, ale przypominamy kilka z nich. Polskie komedie, które warto zobaczyć jeszcze raz!

Pamiętasz klasyki jak "Kogel-Mogel" czy "Kiler"?

Są takie filmy, do których chcemy wracać i takie, których obejrzenia żałujemy. Polskie filmy nie mają wyrównanego poziomu, a polskie komedie mają to do siebie, że czasem to prawdziwe hity, a czasem niewypały. Zobacz, które polskie komedie naszym zdaniem warto zobaczyć. 

 "Pokot" Agnieszki Holland jest teraz wychwalany na różnych festiwalach, filmy Andrzeja Wajdy są narodowym znakiem rozpoznawczym. Ambitne polskie kino wybija się ponad przeciętność i wciąż słyszymy o sukcesach młodych reżyserów i aktorów. A co z polskimi filmami komediowymi? Czy doczekają się wyróżnień?

Polskie komedie

Polskie komedie romantyczne nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami, ale nie narzekają na frekwencje w kinach. To na polskie filmy chętnie chodzimy do kin, a te najnowsze, jak "Porady na zdrady", "Planeta singli" czy "Po prostu przyjaźń", czyli polskie komedie 2016 roku, są żywo komentowane. To znak, że w polskim kinie robi się coraz ciekawiej. Chociażby polski film biograficzny "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" ma coś z komedii, jest, barwny, romantyczny, a najważniejsze - to polski film o miłości, tak na serio.

Polskie filmy biograficzne

Kto z nas nie zna "Listów do M."? Każdy też kojarzy fabułę "Tylko mnie kochaj", a już o fenomenalnej polskiej komedii romantycznej z 2004 roku - "Nigdy w życiu!" - to już nawet nie wspomnę. Sama oglądałam ją dobrych kilka razy. Polskie komedie wyrastają na dobrym fundamencie dzieł Tadeusza Chmielewskiego czy Romana Załuskiego. "Jak rozpętałem II wojnę światową" czy obie części losów Kaśki Solskiej to klasyka polskiego kina.

Polskie filmy 2016, które powinnaś znać

Polskie komedie 2014, polskie komedie 2015, polskie komedie 2016... Jest ich coraz więcej!

Z roku na rok powstaje coraz więcej rodzimych produkcji godnych uwagi i wartych obejrzenia. Te wciąż aktualne, to m.in. "Chłopaki nie płaczą" (2000), "Dzień świra" (2002) czy nowsze: "Moje córki krowy" (2015). Kilka przykładów bardziej leciwego, ale wciąż dobrego kina, to:  "Sami swoi" (1967), "Kingsajz" (1987), "Kogel-Mogel" (1988) "Kiler" (1997), "Fuks" (1999). To przykłady polskich komedii, których kwestie, wątki czy dialogi, wciąż są cytowane! Wiedziałyście, że powstaje 3. część kultowego filmu "Kogel-Mogel"?

Najlepsze cytaty z "Kogla-Mogla"

Polskie komedie spis 

Przygotowałyśmy zestawienie plakatów i opisów polskich komedii, które przypadną wam do gustu. Jeśli uważacie, że brakuje tam ważnych przykładów, to piszcie! Stwórzmy razem listę polskich komedii, które warto zobaczyć! 

Polskie filmy 2017: na co warto pójść do kina?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)