Warszawa – czy warto spędzić tu weekend?

Dla wielu czytelniczek, Warszawa jest miastem poznanym wzdłuż i wszerz. Jednak dla tych, które mieszkają na drugim końcu naszego kraju, Warszawa jest ciągle miejscem nieco tajemniczym i zarazem przerażającym. Czemu? To największe miasto w Polsce, z mnóstwem miejsc, które warto zobaczyć, a z pewnością nie da się tego zrobić w jeden dzień. Co więc warto zobaczyć, by wrócić ze stolicy z ciekawymi wspomnieniami?
/ 20.06.2011 14:26

Nie da się ukryć, że w Warszawie czeka nas mnóstwo atrakcji. Ale jak te wszystkie atrakcje wyselekcjonować, aby zobaczyć najciekawsze perełki w jeden weekend? Nie jest to łatwe, tym bardziej, że każdego interesują inne rzeczy, ale postaramy się wybrać najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić.

 Przystanek pierwszy - Centrum Nauki Kopernik

W ostatnim czasie istną dumą stolicy stało się Centrum Nauki Kopernik. Będąc w Warszawie z pewnością warto odwiedzić to miejsce, gdyż coś ciekawego znajdzie tam zarówno dorosły, jak i dziecko. W tym miejscu mamy możliwość zobaczyć rzeczywistość oczami zwierząt, będziemy mogli przeżyć trzęsienie ziemi, pofrunąć na latającym dywanie czy odbyć krótką konwersację z robotem. Aby zobaczyć te wszystkie rzeczy należy udać się na ulicę Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Bilety zakupimy w cenie od 22 zł dla osoby dorosłej, po 13 zł dla dzieci. Bilet rodzinny dla 4 osób kosztuje 57 zł.

Zobacz również: Jak spędzić długi weekend?

Przystanek drugi - Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Będąc w Centrum Nauki Kopernik warto udać się do pobliskiej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Na dachu biblioteki znajduje się przepiękny ogród, z którego rozpościera się widok na Wisłę. Naszym następnym celem może być spacer po Powiślu, po którym możemy odpocząć na przykład w „Czułym Barbarzyńcy” na ulicy Dobrej 31, gdzie oprócz przeczytania książki i wypiciu kawy możemy pobujać się na huśtawce – świetny sposób na relaks i odpoczynek.

Przystanek trzeci - zakupowe szaleństwo w okolicznych galeriach handlowych

Po odpoczynku i relaksie, z nową porcją energii i świetnym humorem z pewnością warto udać się na zakupowe szaleństwo, a trzeba przyznać, że w Warszawie miejsc do uprawiania shoppingu nie brakuje! Jeśli szukamy naprawdę ogromnej galerii handlowej, gdzie pod jednym dachem znajdziemy praktycznie wszystko, warto udać się do jednej z dwóch największych galerii położonych po przeciwległych stronach miasta. Możemy wybrać albo Arkadię, albo Galerię Mokotów. Galeria Arkadia ro jedna z największych galerii handlowych w Polsce. W samym centrum Warszawy znajdziemy również słynne Złote Tarasy, z charakterystycznym, pofalowanym dachem ze szkła.

Wycieczka do Warszawy, być może kojarząca się z banalnymi wycieczkami z klasą w podstawówce, potrafi przynieść wiele atrakcji. Nawet mieszkańcy Warszawy nie znają jej wszystkich tajemnic, dlatego też po przyjeździe z innego miasta na każdym kroku znajdziemy coś interesującego i nowego.

Sprawdź też: Co musisz mieć ze sobą, gdy wybierasz się w podróż?