Jak spędzić długi weekend?

Długi weekend to w polskim kalendarzu wyczekiwany moment na odpoczynek. Wielu pracowników biorąc jeden lub dwa dni urlopu może wypoczywać nawet tydzień. Najczęściej długi weekend przypada wiosną lub latem dlatego warto wykorzystać przyjemną aurę do wypoczynku.
/ 12.06.2011 09:26

Oczywiście najlepiej jest spędzić te wolne dni w gronie rodziny lub przyjaciół.
Może warto wybrać w tym roku alternatywę dla grilla i kiełbasek?
Istnieje wiele możliwości spędzenia wolnych dni, oczywiście wybierz formę odpowiednią dla Twojego wieku, kondycji fizycznej czy możliwości finansowych.

Spływ kajakiem

Jedną z ciekawych propozycji jest spływ kajakiem. Oczywiście to propozycja dla osób lubiących sporty wodne. Wyprawa taka może trwać kilka dni. Wybierz malownicze miejsce, z daleka od cywilizacji, by nabrać nowej energii do pracy i zrelaksować się. Oczywiście wieczorem warto rozpalić ognisko i odpoczywać przy kiełbaskach i pieczonych ziemniakach w miłym gronie. Najlepiej jest na taką wyprawę wybrać się w większej grupie znajomych.  Miłośnicy spływów kajakowych mogą odpoczywać na Mazurach (np. Rospuda, Czarna Hańcza) lub ziemi świętokrzyskiej np. Czarna Nida. Wiele gmin znajdujących się przy rzekach (np. Pilica, Wda, Brda, Radunia)
mają ofertę spływów.

Polecamy: 10 pomysłów na weekendową wycieczkę

Miłośnicy wody mogą również spróbować pływania na pontonach, tzw. rafting. Jest to spływ pontonem po górskich rzekach. Miłośnicy pontonów uważają, że to lepsza zabawa niż na kajaku. Warto spróbować.

W górę!

A może warto zainteresować się wspinaczką. Możesz zacząć treningi już wcześniej na specjalnie do tego przygotowanych ściankach. Oczywiście wspinaczka po skałkach odbywa się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Sztuczne ścianki znajdują się w każdym większym mieście Polski. Natomiast ciekawe miejsca do wspinaczki skalnej to np. Sudety (np. Rudawy Janowickie) czy Tatry (np. Jaroniec).

Dla samotników

Dla osób lubiących raczej spędzać czas mniej aktywnie warto polecić wędkarstwo, szczególnie polecane jest dla osób, które na co dzień mają kontakt z innymi ludźmi. Miłe, zaciszne miejsce, wśród pięknej przyrody ukoi Wam nerwy. Na taki wyjazd można nawet zdecydować się w pojedynkę, choć w wąskim gronie równie może być przyjemny.

W poszukiwaniu wrażeń

Dla osób, którym brak na co dzień stresujących, mocnych doznań można polecić skoki z samolotu, np. na lotnisku w Chrcynnie koło Warszawy czy Rudnikach blisko Częstochowy. Oczywiście wymaga to trochę odwagi, ale przeżycia są niezapomniane.Również loty paralotnią mogą przynieść niezapomniane wrażenia. Związane są one z pięknymi widokami oraz uczuciem wolności. Często loty na paralotni są organizowane nad jeziorami lub nad morzem. Dla osób, którym brak na co dzień stresujących, mocnych doznań można polecić skoki z samolotu 

Czytaj także: Co musisz mieć ze sobą, gdy wybierasz się w podróż?