Gdańsk
Do największych portów Morza Bałtyckiego należy Gdańsk. Port Gdański leży przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Gdańsk jest portem bardzo uniwersalnym. Jest w stanie przyjmować największe statki które wpływają do Morza Bałtyckiego. Ponadto, Port Gdańsk jako nieliczny nie jest zagrożony zalodzeniem w okresie największych mrozów. Port wewnętrzny, który położony jest wzdłuż Martwej Wisły i Kanału Portowego jest w stanie przyjąć statki o długości nawet 225 metrów. Wielkość przeładunku w zeszłym roku wyniosła prawie 18 milionów ton oraz przeszło 185 tysięcy kontenerów. Port Gdańsk jest przede wszystkim portem transportowym, na dodatek jednym z największych w basenie Morza Bałtyckiego.
Zobacz również: Gdzie można trenować nordic walking i czy to jest drogie?
Gdynia
Równie ważnym, trzecim co do wielkości portem w Polsce, jest port Gdynia, który zajmuje drugie miejsce pod względem przeładunku kontenerów na Morzu Bałtyckim. Ciekawostką jest stary Dworzec Morski oddany do użytku w 1933 roku. Obecnie pełni rolę portu wycieczkowego. Zawijające do Gdyni statki wycieczkowe wykorzystują Nabrzeże Holenderskie oraz Francuskie, które zlokalizowane są po obu stronach dworca.
Władysławowo
Pozostając w naszym kraju, warto wspomnieć o słynnym porcie rybackim we Władysławowie. Jest to największy, przedwojenny port rybacki w Polsce zbudowany w latach 1936-38. Port ten położony jest bezpośrednio nad otwartym morzem, posiada dwa falochrony: wschodni i zachodni. W okresie letnim, port ten pełni również funkcje turystyczne, jest bardzo popularną bazą dla rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Port we Władysławowie jest jednym z największych portów rybackich w basenie Morza Bałtyckiego.
Polecamy: Kto może uprawiać nordic walking?
Polskie porty morskie oferują mnóstwo atrakcji: klimatyczne restauracji z przepysznymi potrawami, romantyczne spacery po przystani morskiej czy ciekawe zabytki do zwiedzania. Z pewnością przywiezione stamtąd wspomnienia i zdjęcia na długie lata pozostaną w naszej głowie.