Kara za zdradę - 7 przykładów krajów fot. Fotolia

Kara za zdradę - 7 przykładów krajów

Poznaj 7 krajów, w których należy wystrzegać się zdrady jak ognia!
/ 04.05.2016 11:03
Kara za zdradę - 7 przykładów krajów fot. Fotolia

Dopuszczenie się zdrady w małżeństwie bardzo często doprowadza do rozpadu związku. Krzywdy najczęściej doznaje zarówno osoba zdradzona, jak i ta, która zdradziła. W Polsce za ten niemoralny czyn nie ponosi się prawnych konsekwencji. Są jednak na świecie takie miejsca, w których na osobę, która zdradziła, nakładane są surowe sankcje. Przedstawiamy 7 krajów, w których zdradę lepiej wybić sobie z głowy.

1. Iran

Od 1990 roku w Iranie obowiązuje prawo, które umożliwia mężowi i każdemu z jego krewnych płci męskiej zabić niewierną żonę bez wiedzy sądu. Tak surowa kara może być wymierzona wyłącznie przeciwko kobietom, mężczyźni co najwyżej zostają społecznie potępieni. Nierówne traktowanie jest wynikiem niskiej pozycji kobiet w krajach islamskich.

2. Papua-Nowa Gwinea

Kara za zdradę w tym kraju jest chyba najbardziej dotkliwa dla mężczyzny, z którym żona dopuściła się cudzołóstwa. Zdradzony mąż nie tylko może, lecz nawet musi pozbawić wzroku kochanka swojej wybranki. Nieszczęsnej kobiecie ucina się palec, który na jej oczach musi być zjedzony przez kochanka tuż przed wykonaniem na nim wyroku śmierci.

3. Chiny

W Chinach co prawda nie odbiera się niewiernym życia, ale wolność i pieniądze. Ci, którzy dopuścili się zdrady małżeńskiej, trafiają do więzienia na dwa lata i tracą na rzecz państwa połowę majątku. Takie prawo nie traktuje ulgowo żadnej z płci - odnosi się zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

4. Wietnam

W Wietnamie to przede wszystkim mężczyźni powinni panować nad swoim popędem seksualnym. W 2013 roku ustanowiono prawo, zgodnie z którym niewierny małżonek płaci karę wynoszącą od 1 do 3 milionów Dôngów, czyli od 170 do 550 zł. 

5. Indonezja

Wymiar sprawiedliwości w Indonezji również nie jest dla niewiernych zbyt łagodny. Za zdradę małżeńską obowiązuje kara do 15 lat pozbawienia wolności. Aż trudno w to uwierzyć. W Polsce nawet gwałciciele są w korzystniejszej sytuacji...

6. Turcja

W Turcji od 1996 roku za zdradę karze się nie tylko kobiety, lecz także mężczyzn. Za cudzołóstwo pozbawia się wolności na 5 lat. Niewierni w tym kraju są co prawda w lepszej sytuacji niż niewierni w Indonezji, ale w więzieniach w Turcji panuje zaostrzony rygor. 

7. Szwajcaria

W Szwajcarii zdrada udowodniona małżonkowi uniemożliwia mu zarejestrowanie nowego małżeństwa. Dopiero po 3 latach odzyskuje on prawo zalegalizowania nowego związku. Jeśli kolejna kandydatka na żonę nie potrafi uzbroić się w cierpliwość, niewierny mężczyzna może zostać na lodzie. 

Zobacz również:

Czym jest zdrada kontrolowana? Jak wybaczyć zdradę? 5 najlepszych pomysłów na podgrzanie atmosfery w łóżku

Tagi: podróż