Jak można ograniczyć bagaż?

Dobrze zapakowany bagaż to podstawa udanego wyjazdu. Nie wierzycie? To spróbujcie raz spakować się na opak i zobaczymy, jakie będziecie mieli miny po powrocie. Oto kilka zasad, jak ograniczyć bagaż, by było w nim tylko to, co faktycznie Wam się przyda.
/ 01.06.2011 23:47

Sporządź listę

Lista jest podstawą Twojego sukcesu, bez niej poniesiesz klęskę, możesz być tego pewna. Spisując potrzebne rzeczy, będziesz mogła później to zweryfikować, wprowadzić ewentualne poprawki. Poza tym znacznie prościej będzie Ci wyobrazić sobie swój bagaż. W razie wątpliwości będziesz mogła także poradzić się znajomych i bliskich, może oni zauważą coś, co Ty pominęłaś. Poza tym z gotową listą Twoje pakowanie się będzie bardziej uporządkowane i skoordynowane, unikniesz niepotrzebnego stresu.

Sprawdź prognozę pogody

Warunki pogodowe są bardzo ważne, uchronią nas przed wzięciem niepotrzebnych rzeczy. Wiadomo, że zawsze należy zabezpieczyć się i mieć przy sobie zestaw na chłodniejsze dni, ale jeśli można wziąć ciepłych ubrań mniej, tym lepiej. Dlatego warto jest faktycznie przed wyjazdem prześledzić kilka różnych prognoz i na ich podstawie dobrać listę ubrań, to z pewnością ograniczyć ilość niepotrzebnych strojów.

Zobacz także: Jak spędzić czas w górach?

Kosmetyki pod kontrolą

Z tym zawsze każda z nas ma ogromny problem. Jednak pamiętajmy, że wyjazd jest po to, żebyśmy odpoczęły. Oczywiście, musimy wziąć co ważniejsze kremy, żele i balsamy, ale warto też dobrze zastanowić się, które faktycznie są nam niezbędne, a bez który spokojnie będziemy mogły się obyć przez tydzień czy dwa. Pamiętajcie – kosmetyki ważą i to wcale nie mało, po co więc brać te, których nie będzie się później używało.

Dostosuj ilość rzeczy do długości wyjazdu

To również dla wielu kobiet jest przeszkodą nie do pokonania. Wybieramy rzeczy, w końcu okazuje się na miejscu, że większości nawet nie użyjemy. Lepiej jest przed wyjazdem wybrać sobie zestawy ubrań na każdy dzień, dodatkowo dobierając ze dwa zestawy awaryjne. Takie planowanie ustrzeże nas przed zbytnim popłynięciem, a potem dźwiganiem całkowicie zbędnego ciężaru.

Dobierz ubrania odpowiednio do charakteru wyjazdu

Jeżeli wybierasz się w góry na wspinaczkę, to z pewnością nie opłaca Ci się brać kilkunastu sukienek. Ta zasada powinna obowiązywać przy każdym wyjeździe. Zawsze kilka razy się zastanów, zanim cokolwiek zapakujesz do walizki, czy faktycznie ta rzecz przyda Ci się tam, gdzie jedziesz.

Zobacz także: Urlop w SPA - idealny sposób na spędzenie wolnego czasu?

Unikaj brania bambetli

Nie bierz ze sobą rzeczy, których nie będziesz używać. Zostaw w domu koce i pościele, garnki też, no chyba że wiesz, że nie zastaniesz ich na miejscu. Podobne postąp z grami – jeśli nie grywacie na wakacjach, to i tym razem zapewne nie będziecie tego robić, więc po co to wszystko dźwigać. Każdą rzecz dokładnie przemyśl.

Podstawą jest w każdym wypadku lista rzeczy potrzebnych na wyjazd. Nie zapomnij jej sporządzić, uchroni Cię ona przed niepotrzebnym dźwiganiem, ale także i przed przykrą niespodzianką na miejscu.